آمریکا و آلمان مسکو را به تحریم و انتقام تهدید می کنند – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهان

[ad_1]

یک مقام ارشد دولت آمریکا که خواست نامش فاش نشود ، گفت که چون واشنگتن نمی خواست روسیه نقشه راهی برای پاسخ به اقدامات مضر علیه آن داشته باشد ، متن پیش نویس توافق نامه در نظر گرفته شد و پنهان ماند.

ایالات متحده و آلمان در مورد پروژه Rolling Stream 2 به توافق رسیده اند ، بر اساس آن روسیه سعی خواهد کرد از انرژی به عنوان “سلاحی” علیه اوکراین استفاده کند ، از تحریم ها و سایر اقدامات علیه مسکو استفاده خواهد کرد.

براساس این گزارش ، در صورت بروز چنین موردی ، آلمان اقدام ملی نامشخصی را انجام خواهد داد. براساس گزارش بلومبرگ به نقل از این مقام آمریکایی ، این اقدام می تواند شامل کاهش جریان گاز از روسیه به آلمان باشد.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایالات متحده ، ند پرایس روز سه شنبه به خبرنگاران گفت که وی جزئیات نهایی توافق را در دست ندارد ، اما گفت “آلمانی ها برنامه های مفیدی را پیشنهاد داده اند و ما توانسته ایم به آن هدف مشترک برسیم.” “این برای اطمینان از این است که انرژی به سلاحی در دست روسیه تبدیل نمی شود.”

در صورت تلاش روسیه برای اعمال نفوذ بی رویه بر اوکراین ، ایالات متحده امیدوار بود که صریحاً به آلمان متعهد شود که جلوی جریان گاز از طریق خط تلفن همراه Stream 2 را بگیرد ، ادعایی که آلمان بارها رد کرده است ، با این استدلال که چنین تهدیدی سیاسی می کند ، طبق گفته آنگلا مرکل ، صدراعظم ، یک پروژه کاملا اقتصادی است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید