استفاده از شهریه در دانشگاه های دولتی ممنوع شده است – آژانس مهر اخبار ایران و جهان

[ad_1]

؟ محمدعلی کی نژاد در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به موضوع یکسان سازی حقوق اساتید ، اظهار کرد: در مورد هماهنگ سازی معلمان بخشنامه هایی صادر شده است که بر اساس آن حضور معلمان در دانشگاه ها از 44 ساعت افزایش یافته است. در هفته تا ساعت 54 وی افزود: این دانشگاه لغو شده است ، به این معنی که هم دانشگاه مبدا و هم دانشگاه مقصد اجازه استفاده از شهریه را ندارند ، بنابراین امسال امیدواریم 950 سهمیه برای جذب معلمان پر شود.

وی به دلایل لغو شهریه بین دانشگاه های سراسر کشور اشاره و خاطرنشان کرد: یکی از دلایل مشکل جذب و دیگری بحث آموزش با کیفیت است ، استفاده از شهریه در دانشگاه های دولتی نادر است و بیشتر دانشگاه های غیرانتفاعی از شهریه استفاده کنید

رئیس شورای عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: برخی از دانشگاه ها و موسسات غیرانتفاعی حتی معلم ندارند ، اما دارای شورای دانشگاه یا تعداد معلم کمی هستند. هنگامی که دانشگاه محل تحصیل به دلیل ساعات کامل اجازه تحصیل نمی دهد ، این دانشگاهها همچنین یک استاد جدید را برای پر کردن ساعات استخدام می کنند.

وی ادامه داد: دانشگاه های غیرانتفاعی هیچ محدودیتی برای جذب نیرو ندارند و این سازمان خوبی در زمینه ها ایجاد می کند و شاید در یک سال و دو سال آثار مثبت آن دیده نشود ، اما در چند سال آینده آثار مثبت آن دیده می شود. از سوی دیگر ، 54 ساعت در هفته. “در دانشگاه ، پر کردن این کلاس به استاد اجازه نمی دهد در جاهای دیگر تدریس کند.

به گزارش مهر ، محمدرضا رضوانطالب ، رئیس مرکز انتخاب پرسنل در وزارت علوم ، پیش از این در مورد استخدام استادان دانشگاه در دو یا چند دانشگاه به مهر گفته بود: «استاد در دو دانشگاه ، نه به صورت تمام وقت و نه به صورت پاره وقت ، ممکن است نیازی به معلم نداشته باشید. “با این حال ، این استاد ممکن است در یک دانشگاه مدرس باشد و در چندین دانشگاه تدریس کند ، با رضایت دانشگاهی که در آن مدرس است.

رئیس مرکز جذب هیات علمی در وزارت علوم گفت: در صورت موافقت دانشگاه ، استاد می تواند بخشی از زمان خود را در دانشگاه دیگری بگذراند. حتی اگر در تعطیلات تدریس می کند ، استاد باید تأیید دانشگاه خود را بگیرد ، هدف از این کار انسجام و هماهنگی است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید