اظهارات مهم چاووش اوغلو در اسپانیا Bursa News

[ad_1]

وزیر امور خارجه مولوت چاووش اوغلو ، اسپانیا آرانچا گونزالس ، وزیر امور خارجه ، اتحادیه اروپا و همکاری ، به دعوت لعیا وارد مادرید ، پایتخت اسپانیا شد. وزیر چاوش اوغلو ، که تماس های خود را آغاز کرد ، جلسه ای دوجانبه با وزیر امور خارجه اسپانیا آرانکا گونزالس لایا داشت.

پس از جلسه ، طرفین یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک برگزار کردند. چاوش اوغلو در بیانیه ای گفت: “من همچنین خوشحالم كه در سال 2021 یكی از اولین سفرهایم را به اسپانیا انجام دادم. ما این فرصت را داشتیم که ارزیابی کنیم چگونه می توانیم روابط عالی خود را با پدرو سانچز نخست وزیر اسپانیا و آرانچا گونزالس وزیر امور خارجه اسپانیا در زمینه های مختلف توسعه دهیم. ما موافقت می کنیم که از مکانیزم های موجود به طور موثرتری استفاده کنیم. امروز ما جلساتی را آماده کرده ایم که می توانیم در دوره بعدی برگزار کنیم. ما موافقت می کنیم هفتمین اجلاس بین دولتی در ترکیه در نیمه دوم سال جاری برگزار شود. وی گفت: “امروز ما نه تنها تبریکات رئیس جمهور خود ، بلکه دعوت نخست وزیر سانچز را نیز به او منتقل کردیم.”

“ما همچنان تلاش خواهیم کرد تا هدف تجارت دوجانبه خود را به سطح 20 میلیارد دلار افزایش دهیم.”
چاووش اوغلو با بیان اینکه آنها می خواهند این اجلاس موفقیت آمیز باشد ، گفت: توافق نامه هایی وجود دارد که می تواند زیرساخت های حقوقی روابط ما را تقویت کند که اکنون در حال مذاکره هستیم. در صورت موفقیت در پایان مذاکرات ، این توافق نامه ها را نیز امضا خواهیم کرد. یک پیشنهاد مهم بود که امروز آرانچا ارائه داد. بله ، ما توافق می کنیم و تصمیم می گیریم ، اما پیروی از آنها نیز مهم است. وی پیشنهاد کرد سازوکاری برای نظارت بر این موضوع بین ما ایجاد شود. ما همچنین برای ایجاد این سازوکار همکاری خواهیم کرد. ما همچنان تلاش خواهیم کرد تا تجارت دوجانبه خود را به 20 میلیارد دلار برسانیم ، زیرا هدف ما این است. ما در پایان اجلاس تجار را گرد هم خواهیم آورد و یک مجمع تجاری ترتیب خواهیم داد. “

چاووش اوغلو با بیان اینکه سرمایه گذاری های شرکت های اسپانیایی در ترکیه هر روز در حال افزایش است ، گفت که شرکت های ترکی در اسپانیا علاقه زیادی نشان می دهند ، “ما در زمینه انرژی همکاری بسیار خوبی داریم ، اسپانیا زیرساخت های بسیار قوی دارد. از طرف دیگر ، همکاری های ما در صنعت دفاع روز به روز در حال رشد است. ما قبل از اجلاس وزرای دفاع خود را جمع خواهیم کرد ، طبق توافق رئیس جمهور و نخست وزیر مان سانچز ، و در مورد چگونگی تقویت همکاری های خود در این زمینه صحبت خواهیم کرد. در دوره آینده ، ما مصمم هستیم که با همکاری یکدیگر روابط خود را با اسپانیا دوست و متحد در هر زمینه بهبود بخشیم. وی گفت: “اسپانیا ، به ویژه روند اتحادیه اروپا ، از حمایت آنها در روابط ترکیه و اتحادیه اروپا بسیار سپاسگزار است.”

“ما اکنون در تلاش هستیم تا صفحات جدیدی در روابط خود با اتحادیه اروپا باز کنیم”
چاووش اوغلو با بیان اینکه به دلیل مشکلات کشورهای عضو اتحادیه اروپا در سال 2020 تنش در روابط با اتحادیه اروپا وجود دارد ، گفت: این وضعیتی نیست که ما بخواهیم. اما حتی در این شرایط دشوار ، گفتگو بر تنش های خردمندانه اسپانیا و سایر کشورهای سالم ترجیح داده می شود. آخرین اجلاس زمینه را برای این امر آماده کرد. ما اکنون در تلاش هستیم تا صفحات جدیدی در روابط خود با اتحادیه اروپا باز کنیم. رئیس جمهور ما رئیس شورا و کمیسیون را به ترکیه دعوت کرد. “رئیس جمهور ما فردا یک کنفرانس ویدیویی با رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا اورسولا فون در لاین خواهد داشت ، و من با نماینده عالی اتحادیه اروپا در امور خارجه و سیاست امنیتی ، جوزف بورل ، 21 ژانویه در بروکسل دیدار خواهم کرد.”

چاووش اوغلو گفت: “فرصت های مهمی برای توسعه روابط با اتحادیه اروپا در زمینه های مختلف وجود دارد ، اگر صادقانه کار کنیم می توانیم به این مهم دست پیدا کنیم.” ما باید قرارداد مهاجرت خود را تمدید کنیم. ما کشوری هستیم که می توانیم مشکلات اسپانیا را تحمل کنیم. وی گفت: “در این راستا ، ما کشوری هستیم که بیشترین پناهنده را میزبانی می کند. با بهبود روابط خود ، مقعد بین ترکیه و اتحادیه اروپا ، باید توافق نامه 18 مارس را اجرا کنیم”

چاووش اوغلو با بیان اینکه فرصت هایی برای شروع گفتگو با یونان وجود دارد ، گفت: “ما در حال ارزیابی آنها هستیم. ما همیشه طرفدار گفتگو در ترکیه هستیم ، اما معتقدیم که با این روش می توانیم تنش ها را کاهش دهیم. “

“ترکیه بخشی از اروپا است”
وزیر چاووش اوغلو با بیان اینکه سال 2020 از دست نخواهد رفت ، گفت: “با تأثیر Covid-19 ، ما باید با هم همکاری کنیم تا انتظارات مردم خود را در بسیاری از زمینه ها ، به ویژه در اقتصاد برآورده کنیم. وی گفت: “ترکیه بخشی از اروپا است.”

لایا گفت که پاسخ مشترکی به کوید -19 داده شده است و تأثیرات اپیدمی با هم از نظر سیاسی و اقتصادی مورد آزمایش قرار گرفته است. لایا با بیان اینکه یک دوره دشوار در مناطق مهم ، در حوزه مدیترانه شرقی در کشورهایی مانند سوریه ، لیبی و قره باغ کوهستانی وجود دارد ، گفت: “در جلسه ما درباره آنچه در دوره بعدی انجام خواهیم داد و تعهدات خود بحث کردیم. ما همچنین موضوع اتحادیه اروپا را لمس کردیم. با ایجاد یک دستور کار مثبت جدید در راستای تصمیمات جدید شورای اروپا که باید در اتحادیه اروپا اتخاذ شود ، که در مدرن سازی ترکیه به اتحادیه اروپا انجام می شود ، ما موارد مثبت را به روز رسانی توافق نامه اتحادیه گمرکی در نظر می گیریم. ما در مورد توسعه در منطقه مدیترانه شرقی صحبت کردیم. ما درمورد تصمیماتی که شورای اروپا درباره این موضوع اتخاذ کرده صحبت کردیم. موضوعاتی مانند پایان دادن به تنش ها و جلوگیری از تحریکات نیز در دستور کار ما بود. وی گفت: “ما تصمیم گرفته ایم كه چاووش اوغلو و كار وی را برای از بین بردن این تنش ، همچنین بین ترکیه و یونان ، به طریقی پشتیبانی كنیم كه از موضوعاتی كه در مورد آنها صحبت كردیم پشتیبانی كند.

لای گفت آنها موافق مبارزه با تروریسم در ترکیه هستند ، “تروریسم مشکل مشترک ما است. ما باید یک دستور کار مشترک در مورد این موضوع ایجاد کنیم. وی گفت: “ما هر دو ناتو و سازمان ملل را با استفاده از بسترهای همکاری در ترکیه و اسپانیا به هم پیوند داده ایم و همچنین به این نگرانی اشاره كردیم كه ما اتفاق نظر داریم كه ما برای یافتن راه حل برای همه مسائل با هم كار خواهیم كرد.”

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید