انتخاب 1400 رشته برای کنکور آغاز شد / امکان انتخاب 150 رشته – آژانس مهر | اخبار ایران و جهان

[ad_1]

به گزارش خبرنگار مهر ، نتایج اولیه 1400 آزمون سراسری در تاریخ 31 آگوست در وب سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شد. داوطلبان شرکت کننده در آزمون سراسری 1400 می توانند با وارد کردن اطلاعات لازم ، نتایج اولیه خود را مشاهده کنند.

راهنمای انتخاب رشته شامل کلیه شرایط و ضوابط مختلف پردیس های روزانه ، شبانه ، مجازی ، خودگردان و دانشجویی ، دانشگاه پیام نور ، موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی (شامل امتحانات و پذیرش فقط بر اساس در مورد “بدون آزمون”) همه گروه های آزمایشی در وب سایت سازمان ارزیابی کننده منتشر می شوند.

سیستم انتخاب رشته مجازی این سازمان نیز در 4 آگوست از طریق وب سایت سازمان سنجش در اختیار متقاضیان قرار گرفت تا متقاضیان را در انتخاب حوزه آزمون سراسری 1400 (برای مناطق امتحانی و مناطق صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی) راهنمایی و کمک کند.

همچنین یک نامه انتخاب رشته ویژه منتشر شده است تا به متقاضیان تکمیل فرم انتخاب رشته از داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته هستند ، و همچنین نحوه مراجعه به وب سایت سازمان ارزیابی کننده و نحوه تکمیل فرم درخواست انتخاب رشته.

متقاضیان انتخاب رشته های تحصیلی آزمون سراسری 1400 (شامل مناطق دارای امتحان برای داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته هستند ، و همچنین زمینه هایی که صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی ، صرف نظر از نوع مدرک دیپلم و از همه گروه های آزمایشی بدون اجازه می باشند. ) نتایج آنها این فرصت را دارند که بروشور را بخوانند.

روند انتخاب رشته از امروز 5 اوت آغاز شد و متقاضیان می توانند 150 کد رشته را از بروشور استخراج کرده و آنها را در اولویت قرار دهند و تا روز دوشنبه 9 اوت این فرصت را دارند که دوره های مورد علاقه خود را در فرم انتخاب رشته وارد کنند.

پس از تأیید نهایی دوره های انتخابی توسط داوطلب ، سیستم یک شماره 15 رقمی را به عنوان رسید انتخاب رشته در اختیار داوطلب قرار می دهد. پس از طی مراحل و ارسال اطلاعات ، این رسید در صفحه جداگانه ای ارائه می شود.

هر داوطلب فقط یکبار حق انتخاب رشته دارد. پس از انتخاب رشته و دریافت رسید 15 رقمی ، متقاضیان باید فرم انتخاب رشته محدود خود را تصحیح یا ویرایش کنند.

انتخاب رشته ها برای همه داوطلبان (برای انتخاب کد رشته محل با امتحان و پذیرش فقط بر اساس سوابق تحصیلی “بدون آزمون”) به یک شکل و حداکثر تا 150 دوره رشته ای انجام می شود. فرآیند انتخاب رشته با یا بدون آزمون جدا نمی شود. توضیحات کامل این دو روش پذیرش در راهنمای ثبت نام و انتخاب دوره ارائه شده است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید