ایالات متحده: ما 3750 کلاهک هسته ای داریم! خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهان

[ad_1]

به گزارش آسوشیتدپرس ، وزارت خارجه آمریکا تعداد کلاهک های هسته ای در این کشور را اعلام کرد.

این حرکت ناشی از ادعاهایی است که نشان می دهد چنین اقدامی از سوی ایالات متحده به تلاش های جهانی برای کنترل تکثیر چنین سلاح هایی کمک می کند.

به گفته وزارت خارجه ایالات متحده ، تعداد کلاهک های هسته ای در این کشور ، از جمله آنهایی که در حال حاضر فعال هستند و آنهایی که برای مدت طولانی ذخیره می شوند ، در پایان سپتامبر 2020 به 3،750 کلاهک می رسد.

رقم کنونی کمی کمتر از 3805 کلاهک اعلام شده در سال گذشته است.

دولت آمریکا آخرین بار تعداد کلاهک های هسته ای را در مارس 2018 اعلام کرد. در آن زمان این تعداد 3822 مورد بود که مربوط به دوران ریاست جمهوری زودهنگام رئیس جمهور دونالد ترامپ است. قبل از این همان دولتی است که از آن زمان تعداد کلاهک ها را مخفی نگه داشته و از افشای آنها خودداری کرده است.

قبلا «آنتونی بلینینوزیر خارجه آمریکا در یک کنفرانس خبری در ماه فوریه گفت: بایدن وی تصریح کرد که ایالات متحده برای کاهش و نیاز به امنیت ملی و مسئولیت اخلاقی نیاز دارد در نهایت تخریب تهدید ناشی از سلاح های کشتار جمعی وجود دارد.

این اظهارات زمانی مطرح شد که سرگئی ریابکوف ، معاون وزیر خارجه روسیه و مذاکره کننده ارشد برنامه های هسته ای و موشکی ، چند روز پیش پس از دیدار اخیر با مقامات آمریکایی گفت که مسکو و واشنگتن هنوز بر سر ثبات استراتژیک در حال جنگ هستند.

Рябков بعد از پایان خیلی دور دور دوم مذاکرات با ایالات متحده به خبرنگاران گفت که روسیه و ایالات متحده در این مذاکرات در مورد همه موضوعات مربوط به ثبات استراتژیک و کنترل تسلیحات بحث کردند و اگرچه در این مذاکرات در رابطه با برخی از مشکلات با طرف آمریکایی بهبود یافته است ، اما هنوز تفاوت های زیادی در برخی زمینه ها وجود دارد.

«.و بایدنرئیس جمهور آمریکا و رئیس جمهور روسیه ولادیمیر پوتین ، که 90 درصد سلاح های هسته ای جهان را کشورهای خود دارند ، در نشستی در ژنو در ماه ژوئن برای آغاز “مذاکرات ثبات استراتژیک” توافق کردند.

مذاکرات با هدف کنترل تسلیحات هسته ای در ماه ژوئیه آغاز شد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید