بورسا نیوز: “ما می توانیم با جهش جدید کنار بیاییم.”

[ad_1]

وزیر بهداشت Fahretin Kochaدر نتیجه غربالگری گذشته نگر افرادی که اخیراً از انگلیس وارد کشور شده اند و نتایج آزمایش PCR مثبت داشتند ، 15 نفر جدید جهش اعلام کرد که بارگذاری ویروس با سازگار است

سپس انگلستانورود به خوابگاه موقتاً ممنوع شد. آموزش در یک کلینیک پزشکی فوری در بیمارستان شهر آنکارا و وزارت بهداشت تاجویروس مشاوره علمی عضو دانشیار پروفسور دکتر افسین امرو کایپمازاو در مورد شکل جهش یافته Covid-19 صحبت می کند.

Kayıpmaz ، یکی از اعضای کمیته علمی ، گفت که داده های به دست آمده تاکنون نشان داد که واکسن ها تحت تأثیر جهش قرار نگرفته اند ، اما مردم هنوز هم باید دقیق تر به اقدامات پایبند باشند. وی اظهار داشت این ویروس که از انگلستان سرچشمه می گیرد ، طبق تحقیقات بیشتر مسری است و براساس بیانیه منابع رسمی در آفریقای جنوبی جهش در جوانان بیشتر است.

“تأثیر واکسن های MRNA مورد بحث در آزمایشات حیوانی”

عضو کمیته علمی دکتر افشین Emre Kayıpmaz با اشاره به اینکه تحقیقات در مورد این نسخه جهش یافته از ویروس هنوز در انگلیس ادامه دارد ، گفت: “در واقع ، این به وضوح در گزارش کنسرسیومی که این مطالعات ژنوم را در انگلیس انجام می دهد ، بیان شده است. در اینجا به اشتراک گذاشته شد که جهشهایی که قبلاً چندان معمول نبودند ، خصوصاً از نیمه دوم نوامبر ، معمول هستند. هنگام اشتراک این اطلاعات ، نکته زیر بیان شد ؛ شواهد موجود در حال حاضر اطلاعاتی در مورد اینکه آیا مطالعات واکسن تحت تأثیر این جهش ها قرار دارد ، در اختیار ما قرار نمی دهد. در واقع ، شما در حال بررسی برخی از مطالعات قبلی در مورد حیوانات هستید. در این مطالعات حیوانی تجربی ، حیوانات آزمایشی با این جهش واکسینه شدند. نشان داده شده است که به خصوص با این واکسن ها از نوع نوترکیب ، یعنی. در واکسن های mRNA هیچ تداخلی وجود ندارد.

وزارت بهداشت عضو کمیته علمی ویروس کرونا ویراستار پروفسور دکتر افسین امر کایپمازوزارت بهداشت عضو کمیته علمی ویروس کرونا ویراستار پروفسور دکتر افسین امر کایپماز

“پذیرفته شده است که برای افزایش آلودگی ویروس افزایش یابد”

دانشیار پروفسور دکتر با اشاره به اینکه ویروس Covid-19 بعد از جهش مسری تر است ، “در اینجا ، در همان زمان ، مشخص نیست که آیا این جهش ها تأثیر بالینی بر شدت ، شدت یا کشندگی بیماری دارند. در حال حاضر ، فقط اطلاعات مهم با توجه به این گزارش در دسترس است. به طور خاص ، این اطلاعات مسئول افزایش موارد Covid-19 در انگلیس در ماه نوامبر بود. این چیه؛ بر اساس این نظریه است که در نتیجه جهش در پروتئین سنبله به نام پروتئین سنبله ویروس ، به ویژه در منطقه “حوزه اتصال گیرنده” ، که می تواند به ترکی ترجمه شود به عنوان این حوزه اتصال گیرنده ، می توان آن را راحت تر به بدن انسان متصل شده و از طریق این گیرنده های ACE-2 به راحتی وارد سلول می شوند. این در واقع به عنوان علامت افزایش عفونت ویروس دیده می شود “.

“ما باید اقدامات را افزایش دهیم”

عضو کمیته علمی کایپماز با اشاره به اینکه بسیاری از تصمیمات پس از جهش به سرعت توسط وزارت بهداشت اتخاذ شد ، گفت: بله جهش وجود دارد و این جهش در ویروس جهشی است که باعث افزایش عفونت ویروس بین افراد و بیماری می شود. ما طبق اطلاعاتی که داریم نمی دانیم. اما باید اقدامات را افزایش دهیم. مانند آنچه مانند توقف پروازهای انگلیس ، دانمارک ، آفریقای جنوبی و هلند به کشورمان انجام می شود. همزمان تست PCR افرادی که می خواهند از خارج از کشور به کشور ما بیایند در 72 ساعت گذشته انجام شده است. و باید منفی باشد “.

“ما الان لازم نیست وحشت کنیم.”

کایپماز با اشاره به اینکه گفته های منابع آفریقای جنوبی تاثیری متفاوت از جهش ویروس در آنجا داشت ، گفت: “آنها اعلام کردند که کشف جدیدی در نتایج آفریقای جنوبی ، مقامات رسمی آفریقای جنوبی کشف کرده اند. آنها گزارش دادند که این جهش در جوانان شیوع بیشتری دارد و می تواند منجر به تصویر شدیدتری از بیماری در افرادی شود که ریشه بیماریهای مزمن را ندارند ، اما همانطور که گفتم ، هم در آفریقای جنوبی و هم در انگلیس ، و در انگلیس شرایط اولیه برای اظهار نظر در مورد تأثیر آن در کلینیک در حال حاضر. ما باید ببینیم که چگونه این جهش ها روی کلینیک تأثیر می گذارد و منتظر می مانیم. فعلا نیازی به وحشت نداریم. اما نمی توانیم اجازه دهیم این اتفاق بیفتد. باز هم ، ما در یک حد متعادل بین رضایت خاطر و هراس ، که قدرتمندترین ابزار ما هستند ، هستیم. “من فکر می کنم ما می توانیم با حفظ فاصله ، تمیز کردن ، جلوگیری از ازدحام جمعیت با ماسک خود با این جهش جدید مقابله کنیم.”

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید