بیانیه واکسن توسط عضو کمیته علمی Kayıpmaz Bursa News

[ad_1]

آموزش در یک کلینیک پزشکی فوری در بیمارستان شهر آنکارا و وزارت بهداشت ویروس کرونا مشاوره علمی عضو دانشیار پروفسور دکتر افسین امرو کایپمازوی گفت: واکسن های غیرفعال Covid-19 که از چین آورده شده اند ، طی 14 روز آزمایش های زیادی در آزمایشگاه های TITCK انجام می شوند.

کی یپماز ، عضو کمیته علمی ، گفت که اگر واکسن ها پس از این دوره آزمایشی 14 روزه تأیید شوند ، “گواهی معافیت سریال” صادر می شود و واکسیناسیون آغاز می شود. کایپماز خاطرنشان کرد که با توجه به تحقیقات قبلی ، این واکسن Covid-19 غیر فعال 28 روز پس از واکسیناسیون ، آنتی بادی در سطح مطلوب تولید کرد.

“در پایان 14 روز ، که دوره آزمایش است ، اگر واکسن ها مطابق با استانداردها پیدا شوند ،” گواهی معافیت سریال “صادر می شود.”
این مطالعات در نتیجه تولید واکسن آنتی بادی Covidien-19 غیرفعال به ترکیه انجام شد ، که نشان می دهد جایگاه مطلوب در فرآیند 28 روزه Science Board Assoc است. دکتر افشار امر گم نشده است ، “واکسن ها به ما و ترکیه آمدند. آژانس تجهیزات دارویی و پزشکی (TİTCK) شروع به مطالعه در آزمایشگاه های معتبر بین المللی کرد. تعدادی از نمونه های گرفته شده در هر قطعه ورودی باید آزمایش شوند. در یک دوره تقریباً 14 روزه آزمایش های فیزیکوشیمیایی ، بیوشیمیایی و ایمونوشیمیایی انجام می شود. همزمان ، مطالعاتی در مورد عقیم بودن و سمیت حاد واکسن ها در حال انجام است. در پایان 14 روز ، اگر مشخص شود که با استانداردها مطابقت دارد ، “گواهی معافیت سریال” صادر می شود و سپس واکسن داده می شود. در این زمان ، برنامه ریزی شده است که واکسن ها در 2 دوز ، با فاصله 28 روز ، به انسان تزریق شوند. تا به امروز ، مطالعات قبلی فاز 1 و فاز 2 نشان داده اند که فاصله 28 روزه برای ارائه پاسخ آنتی بادی بالاتر مناسب است. با توجه به نتایج مثبت این مطالعات ، تصمیم گرفته شد که 28 روز بین دو دوز واکسن تجویز شود.

“ما می توانیم پیش بینی کنیم که تقریباً 6 هفته پس از تزریق واکسن به سطح آنتی بادی مطلوب خواهیم رسید.”
با اشاره به اینکه پس از شروع واکسیناسیون ، آنتی بادی در فرد واکسینه شده تشکیل می شود ، یکی از اعضای کمیته علمی ، دانشیار پروفسور دکتر از دست ندهید: “در واقع ، آنتی بادی ها پس از واکسیناسیون شروع به تشکیل می کنند. با این حال ، طبق نتایج مطالعات فاز 1 و فاز 2 در مورد این واکسن ، که در یک مجله پزشکی مشهور در جهان منتشر شده است ، گزارش شده است که سطح آنتی بادی مورد نظر 14 تا 28 روز پس از دوز دوم واکسن است. به عبارت دیگر ، اولین واکسن شما تزریق شده است و ما می توانیم پیش بینی کنیم که تقریباً طی 6 هفته به سطح آنتی بادی مطلوب خواهیم رسید. “

“ما انتظار داریم که وی حداقل 6 ماه دیگر از آن دفاع کند.”
کیپماز ، یکی از اعضای کمیته علمی ، با بیان اینکه حداقل 6 ماه پس از واکسیناسیون انتظار مصونیت دارند ، گفت: “ما انتظار داریم حداقل 6 ماه از او دفاع کند. اما اکنون این در سطح انتظار است. سال آینده اطلاعات واضح تری خواهیم داشت و می توانیم در مورد مدت زمان محافظت از این واکسن ها با طیف وسیع تری از داده ها صحبت کنیم. نیازی به آزمایش معمول آلرژی نیست. با این حال ، هر واکسن ویروس غیرفعال قبلاً شلیک شده و واکنش آلرژیک ایجاد شده یا عوارض مختلف مربوط به واکسن ایجاد شده است که تعداد آنها بسیار کم است. این افراد باید به افرادی که واکسن را در حین واکسیناسیون یا قبل از آن واکسن می دهند ، اطلاع دهند. علاوه بر این ، نیازی به آزمایش روتین آنتی بادی یا آزمایش آلرژی قبل از واکسیناسیون نیست.

“ما نباید تصور کنیم که واکسن داریم ، از این پس می توانیم ماسک را برداریم.”
کایپماز با تأکید بر لزوم توجه به ماسک ، فاصله و اقدامات تمیز کردن تا رسیدن به سطح ایمنی جامعه پس از واکسیناسیون ، گفت: “پس از واکسیناسیون ، یعنی بعد از دوز اول و دوم ، باید با احتیاط پیش برویم. به عبارت دیگر ، ما نباید تصور کنیم که واکسن داریم ، از این پس می توانیم ماسک را برداریم. زیرا ما با افزایش توجه زندگی خود را ادامه خواهیم داد تا زمانی که مصونیت در جامعه به دلیل واکسیناسیون و کسانی که به این بیماری مبتلا شده اند از حد معینی بالاتر رود. واکسن ها چه چیزی ارائه می دهند؟ وقتی با ویروس روبرو می شویم. آنتی بادی های موجود در بدن از طریق واکسن به ما امکان می دهد تا به راحتی این بیماری را داشته باشیم. بنابراین ، واکسیناسیون برای عزیزان و خود ما بسیار مهم است که به راحتی بر این بیماری غلبه کنیم.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید