بیانیه Ayasofya سیاستمداران پس از تیتر رسوایی بورس نیوز

[ad_1]

در زیر عنوان روزنامه منتشر شده امروز ، بلایایی مانند زمین لرزه ، بهمن و تاج در سال 2020 ذکر شده است. سنت صوفیابه عنوان یکی از بلایا نشان داده شد. در این لیست که به عنوان فاجعه ژوئیه سال 2020 نشان داده شده است ، “ایاصوفیه استانبول ، که سالها به عنوان موزه فعالیت می کرد ، 86 سال بعد افتتاح شد. جهان پاسخ می دهد.” اظهارات گنجانده شد. به دنبال این خبر ، واکنشهای تند بسیاری از سوی نامهای سیاسی یکی پس از دیگری صورت گرفت.

در زمان رئیس جمهور اردوغان بلندگو در مورد تیتر روزنامه وی ، “من روزنامه Sözcü را نمی خوانم. هیچ کس نباید بیهوده بپردازد یا نپردازد. ایاصوفیه ستاره تاج گذاری سال 2020 است. ”

در اینجا توضیحاتی در مورد نام های سیاسی پس از عناوین سرسام آور وجود دارد!

MUSTAFA ŞENTOP: “کدام زمین می تواند اعمال کند”؟

سخنگوی پارلمان سنتوپ: “ذهنی که افتتاح ایاصوفیه را بین” فاجعه های “سال 2020 و حوادث” ما نمی خواهیم به خاطر بسپاریم “را در نظر می گیرد … متعلق به کدام سرزمین ها است؟

نومن کورتولمو: “ذهنیت مرکزی بزرگترین فاجعه ای است که برای این ملت اتفاق افتاده است”

AK Kurtulmus ، نایب رئیس حزب: “ذهنیت منسوخ شده ای که افتتاح مسجد ایاصوفیه و کلانترها را پس از 86 سال” فاجعه “می داند” بزرگترین فاجعه “ای است که برای این ملت اتفاق افتاده است.”

اومر چلیک: “کسانی که به فاجعه ملت ما تبدیل می شوند ، علیه همه موارد قابل استفاده برای این ملت مبارزه می کنند

سخنگوی AK Celik گفت: “کسانی که از افتتاح ایاصوفیه و شادی ملت ما ناراحت نیستند با هر آنچه متعلق به آن ملت است مبارزه می کنند. آنها همچنین اصل” حاکمیت بدون قید و شرط متعلق به ملت است “را دوست ندارند. ایاصوفیه ستاره تاج گذاری سال 2020 است. “

MEHMET ÖZHASEKİ: “برای ما اهمیتی ندارد”

AK Jojaseki ، نایب رئیس حزب: “راهی که پارچه ، سخنگوی ملت و دشمنان کشور ، از افتتاح سنت سوفیا قدردانی می کند برای ما معنی ندارد. دیدن توسل سنت سوفیا به اصل خود به عنوان یک فاجعه به معنای دشمن بودن این سرزمین و این ملت است.

PROF.DR ALI ERBAŞ: “افتتاح ایوزوفیا برای پرستش اثبات بازسازی تمدن اسلامی است که همه چالش ها را از بین می برد

رئیس امور دینی پروفسور دکتر علی ارباش: “الحمدلولا ، گشودن ایاصوفیه برای عبادت ، دلیل ظهور تمدن اسلامی است که بنیاد آن وحدت است ، آجر آن علم است و بنیان آن فضیلت است ، علی رغم همه مشکلات.” .

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید