توضیح جهش توسط یک متخصص بورس نیوز

[ad_1]

کوید -19 بارها جهشمتوقف شده با. با این حال ، هنگامی که گزارش شد جهش ، که در انگلیس ظاهر شد ، اثر بیماری زایی ویروس را افزایش می دهد ، همه کشورها شروع به بستن تدریجی مرزهای خود با انگلیس و لغو سفرهای خود کردند. سرانجام ، Fahretin Koca ، وزیر بهداشت ، اعلام کرد که ویروس در 15 شهروند ترکیه ای که با انگلستان تماس داشته اند و همه همراه با تماس آنها جدا شده است ، پیدا شده است.

100 خصوصی. بیمارستان ییل ، ​​متخصص بیماری های پستان و بیماری های آلرژیک ، دکتر پروفسور دکتر امین مادن گفت که ویروس تاج ویروس جدیدی نیست ، شاید یک ویروس 100 ساله باشد. دانشیار دکتر مادن گفت که این ویروس قبلاً بارها جهش یافته است و به “سارس” ، “مرس” و در نهایت “کوید -19” تبدیل شده است. دانشیار دکتر مادن خاطرنشان کرد که چنین جهش هایی معمولاً بر مطالعات واکسیناسیون تأثیر منفی نمی گذارد ، بنابراین واکسن ها هنوز کار می کنند.

“ما هنوز از عواقب این جهش نمی دانیم.”
دکتر امین مادن ، دکتر پروفسور دکتر امین مادن ، در مورد جهش Covid-19 ، یکی از پزشکان Private 100 صحبت کرد. “مانند بسیاری از موجودات زنده ، ویروس ها نیز جهش دارند. بخصوص ویروس کرونااین جهش ها در آنفولانزا یا موارد مشابه بسیار شایع تر و کوتاه مدت هستند. آنچه ما جهش می نامیم تغییراتی است که ویروس هنگام انتقال از فردی به فرد دیگر از طریق آن متحمل می شود. این تغییرات گاهی اوقات می تواند مثبت باشد. این می تواند باعث کاهش اثر ویروس شود. گاهی اوقات می تواند به جهشی شدید تبدیل شود که منجر به بیماری جدی تری شود. آیا جهشی که در انگلیس ظاهر می شود کشنده تر است؟ یا اینکه هیچ اطلاعات روشنی در مورد کشنده بودن آن وجود ندارد. این جهش در انگلیس مشاهده شده است. اما اگر به جهش ویروس کرونا از دسامبر سال گذشته نگاه کنیم ، در واقع بارها گزارش شده است. در ماه آوریل جهش در چین گزارش شد. بعداً در بلژیک ، جهش های مختلفی در هلند گزارش شد. سرانجام در انگلیس گزارش شد. وی گفت: “ما هنوز از عواقب این جهش نمی دانیم.”

“ویروس کرونا ویروس جدیدی نیست ، شاید یک ویروس 100 ساله باشد”
دانشیار دکتر امین مادن با اشاره به اینکه در واقع دو راه برای از بین بردن ویروس کرونا وجود دارد ، گفت: “یا ویروس با جهش آسان می شود ، یا بدن ما با واکسن ها ایمنی ایجاد می کند. یا این همه گیری گسترده وجود دارد که تقریبا نیمی از جامعه به این ویروس ها آلوده می شوند ، با این ویروس ها روبرو می شوند و آنتی بادی هایی علیه این ویروس ایجاد می کنند که سیستم ایمنی بدن به طور طبیعی تشکیل می شود. ساده ترین مکانیسم در اینجا برای ماست که احتمالاً به هیچ تلاشی احتیاج ندارد. این زمانی است که ویروس خودش جهش می یابد. ویروس کرونا قبلاً جهش داشته است. ویروس کرونا ویروس جدیدی نیست ، شاید یک ویروس 100 ساله باشد. منشأ آن مانند ویروس آنفولانزا است. در سال 2002 ، او دچار یک جهش شدید شدید شد و باعث ایجاد عفونت شد که ما آن را سارس می نامیم. این باعث کشته شدن بسیاری از مردم منطقه چین شد. سپس دچار جهش شد و روشن شد. سپس در سال 2012 جهش شدیدتری در منطقه عرب رخ داد. همچنین در آن زمان به خصوص با نام “مرس” مانند ویروس کرونا خاورمیانه باعث مرگ شد. اکنون ، در سال 2019 ، جهش جدیدی دوباره در چین ظاهر شده و به Covid-19 تبدیل شده است. اکنون انتظارات ما این است که ویروس کرونا مجدداً جهش یافته ، به وضعیت خفیف تری تبدیل شده و بشریت و کل جهان در اسرع وقت از اثرات شدید این ویروس خلاص می شوند.

“واکسن Covid-19 همچنان موثر خواهد بود”
دانشیار دکتر مادن با اشاره به اینکه بلافاصله بعد از جهش بحث در مورد اینکه آیا اثر واکسن های تهیه شده برای ویروس تغییر خواهد کرد یا خیر ، گفت: “یکی از استدلال های جهش ؛ بله ، ویروس جهش یافته است. آیا واکسن های تهیه شده در برابر این جهش مثر خواهند بود؟ این مسئله مهمی برای ماست. بیایید فکر کنیم ما هر سال آنفولانزا می کنیم. ویروس آنفلوانزا درون خود جهش پیدا می کند ، زیرا ویروس مربوط به سال قبل و امسال یکسان نیست ، هر ساله دوباره واکسیناسیون آنفلوانزا انجام می شود. اما ما این را هم می دانیم. وقتی جهش ایجاد شود ، نوع قبلی حداقل 60-70 درصد در جامعه دوام می آورد. بنابراین اکنون بیایید بگوییم که حتی اگر ویروس در ترکیه در انگلستان جهش یابد ، هنوز Covidien-19 است ، بنابراین ویروس همچنان با جهش باستانی در کشور ما به گردش خود ادامه می دهد. واکسن های تهیه شده علیه آن همچنان م toثر هستند. وی گفت: حتی اگر 100٪ م effectiveثر یا 60٪ مثر نباشند ، این واکسن ها از ما محافظت می کنند ، ایمنی را در جامعه ایجاد می کنند و به ما کمک می کنند تا از شر این ویروس خلاص شویم.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید