خاک تونل حفر شده در زندان جلبو چه شد؟ عملیات مخفی کاری پیچیده – آژانس مهر اخبار ایران و جهان

[ad_1]

به گزارش مهر ، سایت فلسطین الیوم مقاله ای در مورد فرار شش زندانی فلسطینی از زندان جلبو رژیم صهیونیستی منتشر کرد. س Theالی که عموم مردم مطرح می کنند این است: س opinionالی که افکار عمومی مطرح می کند این است که چگونه شش زندانی فلسطینی که موفق به فرار از زندان جلبو شدند ، موفق شدند خاک تونل حفر شده را از چشم نگهبانان زندان پنهان کنند.

بر اساس این گزارش ، وب سایت فلسطینیان یوم می نویسد: «رأفت حمدونه ، اسیر فلسطینی و کارشناس اسیر جنگی معتقد است که پنهان کردن این تونل از چشم زندانبانان رژیم صهیونیستی یک عملیات پیچیده است و قطعاً 6 زندانی تا بتوانند این خاک را به گونه ای از زندان بیرون آورند که هیچ کس متوجه آن نشود.

این پایگاه می گوید: “یکی از احتمالاتی که همدون مطرح می کند این است که زندانیان خاک تونل را از طریق کیسه های زباله ارسال کرده اند.” این روش نیز زمان زیادی برد؛ به این ترتیب اسرا خاک را به مقدار کم در کیسه های زباله پنهان کرده و به خارج حمل می کردند.

وی گفت: “عمر بارلیو” وزیر کشور اسرائیل اذعان کرد که عملیات حذف اسرای فلسطینی بسیار دقیق و حساب شده بود. او می گوید که زندانیان فلسطینی ممکن است مورد حمایت افراد خارج از زندان قرار گرفته باشند.

فلسطین الیوم همچنین افزود: می توانم با اطمینان بگویم که عملیات فرار اسرای فلسطینی را ملزم به استفاده از تلفن همراه می کند. در صورت اثبات چنین چیزی ، باید گفت که زندانبانان زندان جلبو با چالشی بزرگ روبرو خواهند شد.

لازم به ذکر است که فرار اسرای فلسطینی واکنش های متفاوتی را در پی داشته است. در همین راستا جنبش جهاد اسلامی تأکید کرد که عملیات فرار از اسرا یک عملیات قهرمانانه بود که ضربه بزرگی به نهادهای امنیتی رژیم صهیونیستی و ضربه محکمی به ارتش و ساختار سیاسی رژیم صهیونیستی اشغالگر بود. رژیم این جنبش گفت که همزمانی این عملیات قهرمانانه با ضربه محکم دشمن صهیونیستی در مرز با غزه نشان دهنده شکست و ناتوانی این رژیم بیش از پیش است.

از سوی دیگر ، فوزی برهوم ، سخنگوی حماس تأکید کرد که فرار شش زندانی با وجود همه موانع امنیتی ، اقدامی جسورانه و قهرمانانه بود. این پیروزی نهادهای امنیتی صهیونیستی را که شکست ناپذیر تلقی می شوند ، یک چالش واقعی به شمار می آورد. وی تاکید کرد که این پیروزی ثابت می کند که دشمن صهیونیستی با وجود همه فرصت هایی که در اختیار دارد هرگز پیروز نخواهد شد. سخنگوی حماس گفت عملیات قهرمانانه ثابت کرد که مبارزه مردم فلسطین برای آزادی حتی در زندان ها ادامه دارد و متوقف نخواهد شد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید