رئیسی با ادامه برجام موافقت کرد / مدل تغییرات مذاکرات هسته ای – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

[ad_1]

زهره الهیان در ارزیابی خود از برنامه ها و سوابق وزیر خارجه پیشنهادی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: امیر عبدالهیان متخصص ، باتجربه ، سرشناس و شناخته شده در صحنه بین المللی است.

وی گفت: وزیر خارجه پیشنهادی نیز به دلیل رویکرد انقلابی و حکمرانی موثر در کشور مورد تأیید قرار گرفته است.

یکی از اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: از آنجا که بدنه وزارت امور خارجه نیز امیر عبدالهیان را می شناسد و وی دارای تجربه مدیریتی خوبی در وزارت امور خارجه است ، قطعاً یکی از آنها خواهد بود. در صورت کسب رای اعتماد “

الحیان ادامه داد: امیر عبدالهیان طرح جامع و کاملی را به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی و سایر نمایندگان مجلس ارائه کرد و اولویت وی تقویت دیپلماسی اقتصادی و خنثی سازی تحریم ها است. این موضوعات مهم را دنبال کنید.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: روابط با کشورهای همسایه ، افزایش تجارت ، توسعه صادرات ، تقویت دیپلماسی عمومی و ایجاد توازن در روابط بین الملل از جمله مشکلاتی است که در برنامه های گزینه پیشنهادی مجلس نمایان است. وزارت امور خارجه “.

یکی از اعضای کمیته امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در مورد رویکرد وزیر خارجه پیشنهادی به موضوع برجام ، گفت: آینده برجام با مقامات عالی رتبه تصمیم گیری می کند. “

وی با اشاره به اینکه سیاست اصلی ادامه مذاکرات در برجام است ، تصریح کرد: البته رئیس جمهور معتقد است که نباید مذاکرات را خدشه دار کرد و نگاه امیرعبداللهیان به مذاکرات با نظر مقام معظم رهبری و رئیس جمهور ، دیدگاه مثبت و سازنده. “

الحیان گفت: البته تاکید وزیر خارجه پیشنهادی این است که باید از مدل جدیدی در مذاکرات پیروی کرد ، این بدان معناست که مذاکرات نباید زیر سوال برود و مذاکرات ثمربخش باشد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: متأسفانه مذاکرات در دولت روحانی بدون نتیجه ادامه داشته است و قطعا در دولت جدید شاهد این روند نخواهیم بود و الگوی جدیدی در مذاکرات دنبال می شود.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید