ساز سورنا صاحب خانه می شود / داستان خارجی ها درباره “مروارید اقیانوس” – آژانس مر | اخبار ایران و جهان

[ad_1]

محسن کیهانی مسابقه نوازندگان جوان ساز جستجو کنید وی در گفتگو با خبرنگار مهر ، که طی سالهای اخیر با گروههای معروف موسیقی و هنرمندان کشورمان همکاری داشته است ، در توضیح آخرین فعالیتهای خود گفت: طبق برنامه ریزی های انجام شده به زودی ، با و مشارکت تعدادی از هنرمندان و علاقه مندان به موسیقی اقوام ایرانی اولین خانه را در سارنا ایران در شهر دورود در استان لرستان افتتاح می کنند و امیدوارم که تجدید این مجموعه نقش موثری در افزایش آگاهی از این ساز داشته باشد. انجمن.

وی با اشاره به اهداف این مجموعه گفت: من از ابتدای کودکی شروع به ساخت موسیقی کردم. جستجو کنید پسندیدن ساز من تخصص خود را انتخاب کردم. من همیشه یک نگرانی داشته ام که ذهنم را به خود مشغول کرده است. چرا ابزاری جستجو کنید و نوازندگان در این زمینه ، با وجود تمام تلاشهایی که در این زمینه انجام می دهند ، نمی توانند به جایگاه واقعی خود برسند. البته ، از این طریق هنرمندانی هستند که خود به خود به رشد و شکوفایی قابل توجهی دست یافته اند ، که واقعاً باعث افتخار است ، اما باید اعتراف کنیم که بیشتر مردم در فرهنگ گوش دادن به موسیقی فکر می کنند ، سیرنا ابزاری است که غالباً در عروسی ها و گاه در مراسم عزاداری استفاده می شود و کاربرد هنری دیگری ندارد. گرچه این واقعیت نیست.

کیهانی نژاد گفت: معتقدم چنین تفکری ضروری است سیرنا این محدود به مواردی است که ذکر کردم ، این یک تصور غلط است زیرا بسیاری از هنرمندان و استادان مشهور در این زمینه در دهه های اخیر تمام تلاش خود را برای تغییر فیزیک انجام داده اند ساز شرایط ارزشمندی را ایجاد کنید تا این ساز به عنوان ساز ارکسترال به جامعه موسیقی ارائه شود. این تلاشها به ساز رسید جستجو کنید در جشنواره مهمی مانند “آوینیونفرانسه و مخاطبان و کارشناسانی که حتی آن را “مروارید اقیانوس” می نامند ، مورد استقبال قرار می گیرند. اما متأسفانه برخی از سهل انگاری ها ماجرا را دوباره برگرداندند و ساز دوباره فراموش شد. به حدی که حتی در عروسی ها به دلیل استفاده از ب رویه سازهای الکترونیکی دیگر از موسیقی دانان و هنرمندان این حوزه دعوت نمی کرد و همان روش باریک امرار معاش توسط فعالان این حوزه در پیش گرفته شد.

این نوازنده سیرنا در بخش دیگری از سخنان خود ، با اشاره به مشکلات پیش روی نوازندگان در ایران ، به ویژه ساز سیرنا وجود دارد ، وی توضیح داد: امروز علاوه بر مشکلات و مشکلاتی که گفتم ، تعداد زیادی از نوازندگان در این زمینه حضور دارند سیرنا مهمان نوازی در زمینه امور مالی و معیشتی با مشکلات زیادی روبرو است و با موانع زیادی روبرو است. بنابراین لازم است شخصیت آنها بازیابی شود ساز سیرنا اقدام فوری انجام دهید. شرایطی که همه باید داشته باشند دست بیایید متحد شویم تا این ساز به جایگاه ارزشمند خود برسد و هر هنرمند دیگری مجبور نباشد برای گذران زندگی به جایی برود.

وی افزود: همه اینها به انگیزه ای برای ایجاد خانه با حمایت و رضایت تعدادی از دوستان و هنرمندان تبدیل شده است. سیرنا اقدامات لازم را در شهر درود انجام دهید. بر این اساس ، ما تصمیم گرفتیم یک پایگاه متمرکز برای ساز در این مجموعه ایجاد کنیم سیرنادر زمینه های دیگر مانند تهیه پایگاه داده از نوازندگان ، حمایت از نوازندگان پیشکسوت ، اجرای کنسرت ها و رویداد سلام جمع آوری کمک های مالی مختلف برای کمک و پشتیبانی می کند از هنرمندان این حوزه و بهترین عملکرد این ابزار نوازندگان در ایران و جهان فعالیت کنید. در حالی که در همان قاب است پاسخ ما به زودی برای یک جشنواره ویژه آماده می شویم سیرنا او بازی می کند نام من بر این اساس ، ابتدا باید از یک رویداد منطقه ای و سپس از فضا به برگزاری یک جشنواره ملی و قطعاً در این زمینه برویم راه ما به حمایت استادان ، پیشکسوتان و نوازندگان برجسته در این زمینه نیاز داریم که امیدوارم پایان خوبی داشته باشد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید