سنگین ترین محموله واکسن علیه تاج وارد کشور شد – آژانس مهر | اخبار ایران و جهان

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری مهر ، هجدهمین محموله واکسن تاج تهیه شده توسط جمعیت هلال احمر ، حاوی 5 میلیون دوز واکسن ، امروز یکشنبه 14 شهریور در فرودگاه امام خمینی (ره) به وزارت بهداشت تحویل داده شد.

کریم همتی ، رئیس جمعیت هلال احمر کشورمان با اعلام اینکه واردات 5 میلیون دوز واکسن در کشور ادامه دارد ، گفت: در شهریور ماه این روند را با شتاب بیشتری ادامه می دهیم.

وی با اشاره به موضوع اصلی واکسن و واکسیناسیون در دولت سیزدهم گفت: “آیت الله رئیسی شب گذشته تاکید کرد که” واکسیناسیون عمومی به واردات واکسن بستگی دارد و همه ادارات درگیر در واکسن باید تلاش خود را در زمینه واکسن مضاعف کنند. و واکسن “با اتکا به گفته رئیس جمهور و به عنوان یکی از بخشهای مسئول واکسن ، ما واکسیناسیون و واردات واکسن را در اولویت و محور اقدامات هلال احمر قرار داده ایم.

همتی گفت: جمعیت هلال احمر بر اساس نیاز به مراکز مدیریت استان تاج یا دانشگاههای پزشکی در زمینه تاج در 6 منطقه ادامه داده است: راه اندازی یا حمایت از مراکز واکسیناسیون عمومی ، راه اندازی واحدهای توزیع اورژانس و توزیع مراکز درمانی. توانبخشی خدمات مورد نیاز بیماران ، افزایش ساعت کار داروخانه ها ، تجهیز سرپناه یا سالن های بدنسازی برای پذیرش بیماران و ایجاد فضاهای درمانی لازم با کمک چادرهای راپال از جمله اقداماتی است که مردم برای مقابله با بیماری عروق کرونر قلب انجام داده اند. به

رئیس جمعیت هلال احمر همچنین اعلام کرد که بیش از 8000 نفر در مراکز اورژانس هلال احمر بستری شده اند. تهران و تاسیس 2 بیمارستان صحرایی ، که از 17 اوت تا 4 سپتامبر 3897 آقایان و 4287 زنان در این بخش ها پذیرفته می شوند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: بیمارستان هلال احمر نور افشار از ابتدای شیوع بیماری کرونر قلب در کشور به عنوان یکی از بیمارستان های کرونری تهران تعیین شده است و ضمن استفاده از همه گزینه های احتمالی پذیرش ، به بیش از 32 خدمات رسیده است. به 1500 بیمار

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید