شهریه دانشگاه آزاد به طور متوسط ​​20 درصد افزایش یافته است – آژانس مهر اخبار ایران و جهان

[ad_1]

احمد حیدری در گفتگو با خبرنگار مهر ، در مورد نحوه محاسبه میزان تحصیلات دانشگاه آزاد در سال تحصیلی 1401-1400 ، اظهار داشت: امسال نیز مانند سال گذشته آموزش واحدهای دانشگاه آزاد به چندین سطح ؛ به عنوان مثال ، برای نزدیک شدن به حداکثر عدالت ، به عنوان مثال ، آموزش میدانی در دانشگاه آزاد مرکز استان بیشتر از آموزش برای یک رشته در واحد برون شهری همان شهر محاسبه می شود.

سخنگوی دانشگاه آزاد دو عامل اصلی در تعیین تحصیلات را عرضه ، تقاضا و موقعیت واحد دانشگاهی از نظر جغرافیای منطقه و وضعیت اقتصادی-اجتماعی عنوان کرد.

وی با بیان اینکه روش افزایش آموزش رویه معمول و معقول سال های گذشته بود ، گفت: امسال نسبت به سال گذشته تغییر قابل توجهی از نظر آموزشی نداریم.

حیدری از افزایش متوسط ​​شهریه دانشگاه آزاد در 1400 سال تحصیلی نزدیک به 20 درصد خبر داد و گفت: البته در برخی مناطق شاهد کاهش شهریه خواهیم بود. به عنوان مثال ، سال گذشته ما حتی در برخی از واحدها در برخی از واحدها کاهش آموزش داشتیم و امسال نیز این روند ادامه خواهد داشت.

سخنگوی دانشگاه آزاد گفت: تخته متولیان استانی حداقل و حداکثر هزینه ها را تعیین می کنند و ما در صورت امکان هیچگونه اعتراضی برای کاهش هزینه ها نداریم.

وی همچنین در مورد افزایش آموزش های علوم پزشکی گفت: آموزش در گروه علوم پزشکی قطعاً بیشتر از گروه های فنی مهندسی و علوم انسانی است ، اما در مجموع شیب افزایش آموزش اندک است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید