عزاداری بصیرت عاشورا در 50 حریم مقدس البرز – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

[ad_1]

حجت‌الاسلام علی دشتکی وی در گفتگو با خبرنگار مهر با تسلیت ایام سوگواری امام حسین (ع) اظهار داشت: عزاداری بصیرت عاشورا سالهاست که در ایام محرم و صفر در بقاع متبرکه ادامه دارد. و کمکهای مالی به البرز

وی گفت: امسال ما در وضعیت مشابه سال گذشته قرار داریم. بر این اساس ، ما برنامه های هماهنگی را در فضای مجازی و زندگی واقعی انجام خواهیم داد. “

مدیرکل بنیادها و امور خیریه استان البرز گفت: این روزها در بقاع متبرکه البرز بالغ بر 150 برنامه مختلف با موضوعات سخنرانی ، مداحی ، قرائت و مناسبت های دیگر برای گروه های مختلف برگزار می شود.

وی با بیان اینکه تشکیل ستاد ولایت حضرت سیدالشهدا (ع) توسط مدیرکل امور خیریه و امور خیریه استان البرز انجام شد ، خاطرنشان کرد: مندی یکی از اهداف این اردو در جامعه امروز ، استفاده از ظرفیت بقاع متبرکه برای اجرای برنامه های مذهبی ویژه در ماه محرم با توجه به وضعیت هر شهر است.

دشتکی وی گفت: اجرای صحیح مقاصد واکسن هیراندیش با موضوع عزاداری و عدالت امام حسین در حمایت از برنامه های مذهبی و عزاداری ، حمایت تخته استفاده حداکثری مذهبی از ظرفیت رسانه ها به ویژه حضور فعال و م effectiveثر در فضای مجازی از دیگر اهداف ایجاد اردوگاهی استانی به نام قرارگاه حضرت سیدالشهدا (ع) است.ع) E.

وی با بیان اینکه علی رغم وضعیت در تاج ، باید روز به روز بیشتر از گذشته صحنه عاشورا را نشان دهیم ، گفت: برایان اساس زمینه مورد علاقه مندی از این تعطیلات ما روحهای مهربان و بی تاب را می پرستیم.

مدیرکل امور خیریه و امور خیریه استان البرز گفت: و امسال شیعیان و عاشقان اباعبدالله (ع) تجلی عقل ، احساسات و شور حسینی در این ایام با وجود همه حوادث و اتفاقات نشان داده خواهد شد.

وی تصریح کرد: اداره کل بنیاد البرز ، همزمان با سراسر کشور ، به دستور رهبر معظم انقلاب ، برنامه های م effectiveثری را در ماه محرم و صفر با رعایت کلیه دستورالعمل های بهداشتی در مورد شرع ، آداب و اخلاق اجرا می کند. به

دشتکی با اشاره به تداوم کمک و حمایت وفادار به امور معنوی ، دینی و عزاداری و حمایت تخته مذهبی بیان کرد: امسال عزاداری عاشور در 50 بقعه متبرکه البرز برگزار می شود.

وی گفت: عزاداری عاشورا در 35 مقبره این عزاداری معمولاً و 15 مقبره به صورت ویژه برگزار می شود.

مدیرکل بنیادها و امور خیریه استان البرز گفت: تأکید بر استفاده از ظرفیت رسانه ها به ویژه در فضای مجازی برای اجرای بهتر برنامه های عزاداری در بقاع متبرکه ، قرارگاه حضرت سیدالشهدا (ع) در استانها و شهرستانها تشکیل شود.

وی گفت: امسال تخته مذهبی که برنامه خود را زیر سقف ، در زمانهای مختلف در صحن حرم مطهر مطابق دستور نگه داشت العمل .ای سلامت برنامه دارد.

دشتکی وی تصریح کرد: با حضور بیش از 40 هیئت مذهبی در بقاع متبرکه استان ، حال و هوای این ایام محرم نسبت به سال گذشته متفاوت است و میزبان بقاع متبرکه است. تخته این یک دین باز است که از پروتکل های بهداشتی پیروی می کند.

با اشاره به مراسم شال گذاری در حرم مطهر امامزاده محمد (ع)، توجه: ویژه برنامه لبیک یا حسین با حضور بیش از 300 شاعر مذهبی و اهل بیت عزاداری اعلام کرد (ع) در این آرامگاه اتفاق افتاده است.

مدیرکل خیرین و امور خیریه استان البرز گفت: تغییر پرچم بقاع متبرکه لبیک یا حسین ، اهالی من عسل، شیرخوارگان حسینی ، راهنمای زینبی یکی از برنامه های دهه اول بقاع متبرکه است.

وی گفت: هر خانه ای یک حسین است ، این خانه عزادار حسین است ، هر خانه ای پرچمی از حسین بن علی است تا با کمک نهادهای مختلف و مرکز به تقویت حرم های خانگی و بسیج هواداران استان بپردازد.

دشتکی وی گفت: امسال بیش از 12 هزار پرس غذای گرم و 6 هزار بسته معیشتی در بقاع متبرکه استان پیش بینی شده است.

وی با بیان اینکه اجرای بیش از هزار امامزاده خانگی با همکاری کانون بسیج مداحان و بسیج مداحان البرز برنامه ریزی شده است ، تصریح کرد: کلمه خانه معبد به شماره 100001461 ارسال می شود و با هماهنگی ذکری و منازل به خانه آنها ارسال می شود. واعظان

مدیرکل امور خیریه و امور خیریه استان البرز با اشاره به اجرای 15 برنامه تعزیه در بقاع متبرکه خاطرنشان کرد: در دهه های دوم و سوم محرم با سه موضوع مختلف بین 70 تا 90 دقیقه در فضای باز برگزار می شود. و فضای مجازی

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید