غارت در آسیاب تاریخی Unkapani

[ad_1]

یکی از نمونه های معماری صنعتی قرن نوزدهم در نظر گرفته شده است Mill Unkapanıتبدیل به هدفی برای سوداگران قراضه و گنج یاب شد. به اداره پلیس ولسوالی فاتح اطلاع داده شده است که دو نفر هستند که می خواهند میله های آهنی را از دیواره های آسیاب Unkapani برداشته و به عنوان ضایعات بفروشند. هنگامی که تیم هایی که اقدام کردند بلافاصله به آسیاب رفتند که اکنون وضعیت خراب بود ، دو نفر با نمونه هایی که قصد داشتند بتن را با چکش بشکنند تا قطعات چدنی دیواره های کوره و دودکش ها را از بین ببرند ، گرفتار شدند.

پس از شکستن قطعات چدنی مقاوم در برابر حرارت در اطراف دیواره های کوره ، دو مظنون بازداشت و به کلانتری منتقل شدند. تحقیقات در منطقه نشان داده است که برخی از دیواره ها بر اثر ضربات چکش شکسته شده اند. مشخص شد که مظنونان از سوراخی که در دیوار ایجاد کرده اند وارد آسیاب شده اند. بازرگانان محیط زیست همچنین ادعا کردند که در این بنای تاریخی شکارچیان گنج وجود دارد.

محمد آکتاش ، “آنها این آثار تاریخی را با چکش خرد کردند. شما چه می کنید؟” “آنها مرا بیرون کردند ، به من فحش و توهین کردند. آنها آثار تاریخی را نابود می کنند تا به فروشنده قراضه بفروشند. سپس پلیس آمد ،” او گفت سرتون سلطان ، كه در نزدیكی محل كار خود دارد ، گفت: “آنها آثار تاریخی را حفر كرده اند ، اطراف آن را حفر كرده اند ، حتی طلا به دنبال گنج است. ما امشب نمی توانیم از مغازه های خود چیزی بخریم.”

“این کارخانه نیاز عثمانی به آرد فرآوری شده را حفظ می کند

سلیمان فاروک گونسو اوغلو مورخ هنر گفت: “این یک لحظه بسیار مهم در تاریخ غذا در جهان و در تاریخ مکانیکی جهان است. این فن آوری ترین ساختار زمان خود بود. مکانی بود که نیاز دانه را برآورده می کرد وی این سنت را در امپراتوری عثمانی ادامه داد. “به همین دلیل نام این مکان Uncapani است. تمام دانه ها به اینجا می آیند ، آنها به حوضه مدیترانه بازگردانده می شوند. این انحصار آرد در جهان بود. قیمت گندم ، جو و چاودار از اینجا خواهد بود. وی گفت: این کارخانه به کارخانه ای تبدیل شده است که تمام نیازهای آرد ارتش عثمانی را برآورده می کند و آرد تولیدی آن قیمت آرد موجود در بازار را تعیین می کند و نیاز آرد فرآوری شده در بازار عثمانی را برآورده می کند.

Unkapanı Değirmeni که در گذشته با نام “Beylik Değirmeni” نیز شناخته می شد ، بعداً Belediye Değirmeni نامیده شد. آسیاب ، که در سال 1940 به فرد تحویل داده شد ، در آتش سوزی در سال 1946 تا حدی آسیب دید. آسیاب تاریخی نیز از هوا مشاهده شد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید