مخالفت گسترده آسیایی با مسابقات متمرکز غیر از سه تیم تأثیرگذار – مهر نیوز | اخبار ایران و جهان

[ad_1]

به گزارش خبرنگار مهر ، مسابقات از مرحله نهایی مقدماتی جام جهانی 2022 قطر از 4 سپتامبر در آسیا برگزار می شود و تیم های صعود کننده به این مرحله در دو گروه شش تیمی به رقابت می پردازند.

تیم های ملی فوتبال ایران ، ژاپن ، عربستان سعودی ، کره جنوبی ، عراق ، عمان ، ویتنام ، سوریه ، چین ، لبنان ، استرالیا و امارات در مرحله مقدماتی از 4 سپتامبر تا 30 آوریل با موفقیت به فینال راه یافتند. 1401 سهمیه مهمترین رویداد ملی جهان را دنبال کنید.

گسترش جهانی ویروس کرونا و شرایط میزبانی تیم های واجد شرایط این دوره از مسابقات برای استفاده از سیستم داوری ویدیو از جمله مواردی است که فیفا به کنفدراسیون های تابعه خود برای حل آنها اعلام کرده است.

کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) نیز پیشنهاد اولیه خود را برای برگزاری مسابقات به صورت متمرکز ارائه داد تا تیم ها پس از برگزاری هر دو مسابقه در کشور سوم و قاعده ای ، به مسابقات فوتبال باشگاهی خود برگردند و مسابقات قهرمانی خود را دنبال کنند.

درخواستی که فیفا با آن مخالفت کرده و خواستار بررسی کامل تر برنامه AFC شده است.

کنفدراسیون فوتبال آسیا خواستار هدف گذاری فینال جام جهانی قطر شده است که اکثر تیم های حاضر در این رقابت با آن مخالفت کردند.

در همین حال ، فدراسیون های فوتبال کره جنوبی ، چین و استرالیا به طور رسمی با درخواست AFC برای متمرکز کردن بازی ها در یک وضعیت ثابت موافقت کردند.

مخالفت گسترده آسیایی با مسابقات متمرکز غیر از سه تیم تأثیرگذار

فدراسیون هایی که به دلیل حمایت مالی از تصمیمات کنفدراسیون در سالهای اخیر بسیار تأثیر پذیرفته اند. با این وجود هنوز 9 فدراسیون دیگر مخالف این پروژه هستند.

این موضوع باعث شد تا فیفا درگیر شود و با کارمندان کنفدراسیون آسیا و فدراسیون تیم های حاضر در دور نهایی مکاتبه کند تا تعیین تکلیف میزبانی این بازی ها انجام شود.

فدراسیون فوتبال ایران نیز موضع رسمی خود را در این زمینه اعلام کرد و خواستار بازی های دو طرفه در کشورهای شرکت کننده در این رقابت ها شد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید