مدیران جدید راهنمایی / چند نکته برای ساترا این هفته ارائه می شود – آژانس مهر | اخبار ایران و جهان

[ad_1]

به گزارش خبرنگار مهر ، محمدمهدی اسماعیلی ، وزیر فرهنگ و رهبری اسلامی در حاشیه مراسم افتتاحیه هنرستان های هنرهای زیبا کشور شنبه (12 مهر) به س questionsالات آنها در جمع خبرنگاران پاسخ داد.

اسماعیلی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر در مورد اقدامات اخیر وزارت فرهنگ و رهبری اسلامی در خصوص انتصاب مدیران جدید وزارتخانه های مختلف و احتمال بازداشت برخی از مدیران فعلی تا فرا رسیدن رویدادهای هنری فجر ، گفت: اسلام تقریباً تمام شد و به زودی جلسات جدیدی خواهیم داشت البته برخی از دوستان در بخشهای مختلف اقامت داشتند. چندین تغییر نیز داشتیم که هفته آینده به طور رسمی اعلام می شود.

وی در پاسخ به سوالی در مورد مواضع وزارت فرهنگ و جهت یابی ، برخی حواشی پیرامون ساترا و انتقادات تعدادی از هنرمندان و اقشار مختلف سینما در خصوص مدیریت این مجموعه تحت مجوز هنرهای تجسمی را توضیح داد: در سالهای اخیر در وضعیت بوده است و من معتقدم که این بحث باید بدون بحث در رسانه ها حل شود ، همانطور که چند روز پیش گفتم. موضوع کاملاً روشن است و ما باید همه چیز را در چارچوب قانون انجام دهیم.

اسماعیلی گفت: در روزهای اخیر مذاکرات خوب و فشرده ای با شورای عالی فضای مجازی ، دوستان در مجلس شورای اسلامی و سازمان صدا و سیما داشتیم و کار در حال اتمام است که به زودی با تصمیم قانونی انجام می شود- ساخت مراکز “البته ما معتقدیم که موقعیت نظارتی و شأن وزارت فرهنگ و رهبری اسلامی باید در مسیری که تا کنون ادامه داشته است ادامه یابد ، و اگر ابهامی در این زمینه وجود داشته باشد و مسائل جدیدی به وجود آمده باشد که نیاز به راه حل های جدید دارد ، قوانین موجود و رویه ها باید رعایت شود.

جزئیات بسته حمایتی دولت از هنرمندان

وزیر فرهنگ و رهبری اسلامی در بخشی دیگر از سوالات با اشاره به جزئیات بسته های حمایتی دولت از هنرمندان در زمینه های مختلف که در روزهای اخیر در فضای مجازی مطرح کرده بود ، گفت: در زمینه کوتاه مدت پشتیبانی ، بسته پشتیبانی ، اخیراً توسط آقای تأیید شده است اعتبار دریافت شده و به صندوق هنر اعطا می شود. بنابراین ، این بسته حمایتی از ماه آینده در قالب کمک های بلاعوض یا سایت های کم بهره به افراد فرهنگی و هنری ارائه می شود. این اولویت اول ما بود و اولویت دوم از سرگیری تدریجی همه فعالیت های فرهنگی و هنری است که امیدواریم با اتمام چرخه واکسیناسیون ، با در نظر گرفتن شیوه های بهداشتی در این زمینه ، شاهد از سرگیری همه فعالیت ها باشیم.

اسماعیلی در آخرین قسمت از سخنان خود با اشاره به مراسم تجدید هنرستان های هنرهای زیبای کشور در پاسخ به س aال یک روزنامه نگار مبنی بر اینکه آیا وزارت جهت یابی برنامه خاصی در زمینه آموزش موسیقی در زمینه های مختلف دارد یا خیر ، گفت: تفاوت جنسیتی به حتی زنان در بسیاری از زمینه های مختلف هنری از مردان جلوتر هستند. به عنوان یک دولت ، ما باید حضور زنان را در این مناطق تسهیل کنیم. برنامه ما تکمیل حلقه هنرستان ها در سراسر کشور است. با این حال ، می دانید که آموزش هنرهای تخصصی از اختیارات وزارت جهت گیری است. بنابراین ، ما حداقل یک هنرستان حرفه ای دخترانه و یک هنرستان پسرانه در همه استان ها خواهیم داشت و در صورت تاسیس ، همه دختران و پسران در فضایی عادلانه به فعالیت های آموزشی خود ادامه می دهند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید