ممنوعیت صادرات بزرگترین تولید کننده واکسن در جهان بورس نیوز

[ad_1]

ویروس کرونا موسسه سرم هند ، که در موقعیت مهمی در مبارزه با اپیدمی (Covid-19) قرار دارد و یکی از بزرگترین تولید کنندگان واکسن در جهان است ، صادرات واکسن های تولید شده را متوقف کرده است.
دولت هند صادرات واکسن را به طور موقت برای مدت معینی توسط موسسه سرم هند ، تولید کننده واکسن Covid-19 که توسط دانشگاه آکسفورد ساخته شده و توسط AstraZeneca تصویب شده است ، برای مدت زمانی ممنوع کرد.

آدار پوناوالا ، مدیر عامل موسسه سرم هند ، در یک خبرنامه مطبوعاتی اعلام کرد که هند صادرات واکسن های آکسفورد-آسترا زنکا را ممنوع کرده و گفت: در حال حاضر فقط می توانیم به دولت هند واکسن بدهیم.

پوناوالا خاطرنشان کرد که این وضعیت به این معنی است که کشورهای فقیر برای دریافت واکسن باید چندین ماه صبر کنند و این تصمیم برای محافظت از جمعیت آسیب پذیر در هند و جلوگیری از ازدحام است. پوناوالا گفت که اگرچه موسسه سرم توافق نامه کتبی با هند ندارد ، اما اولویت با هند است و هند بیشتر 50 میلیون دوز سهام خود را خریداری خواهد کرد.

Poonawalla می گوید موسسه سرم در حال امضای قرارداد اصلی 300 تا 400 میلیون دوز با برنامه دسترسی جهانی واکسن Covid-19 (COVAX) برای واکسن Oxford-AstraZeneca است و گفت این توافقنامه از حد 100 میلیون دوز خارج است. از واکسن تولید شده توسط شرکت آمریکایی Novavax. . پوناوالا گفت این معامله طی هفته های آینده به اتمام می رسد.
از طرف دیگر ، هند استفاده اضطراری از واکسن موضعی Covid-19 را که پس از Oxford-AstraZeneca توسط بهارات بیوتک ساخته شد ، تأیید کرده است.

تعداد کل موارد در هند به 10 میلیون و 324 هزار و 631 مورد و تعداد مرگ به 149 هزار و 471 مورد افزایش یافته است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید