هیل: بایدن به دنبال افزایش فشار بر ایران است – آژانس مهر اخبار ایران و جهان

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری مهر ، وب سایت هیل مرتبط با کنگره آمریکا از قصد دولت جو بایدن رئیس جمهور دموکرات برای افزایش فشارها علیه ایران در بحبوحه مذاکرات برای احیای برجام خبر داد در حالی که پیش بینی محاسبات داخلی ایران دشوار است. جارد.

در ادامه افزایش تهدیدات واشنگتن ، رسانه های آمریکایی می گویند گزینه های متعددی روی میز است ، از تشدید محدودیت های صادرات نفت ایران گرفته تا اعمال تحریم های جدید علیه برنامه های موشکی و هواپیماهای بدون سرنشین آن.

با این حال ، آمریکایی ها این روزها با ادامه سیاست پرتاب توپ به طرف دیگر ، مذاکرات وین را به دلیل تعویق ایران قطع کردند و گفتند که مذاکرات نمی تواند برای همیشه ادامه یابد.

در همان زمان ، روبرت مالی ، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران مدعی است که ایران ممکن است با “خواسته های غیرواقعی” به هفتمین دور مذاکرات در وین بازگردد!

پیش از این ، وال استریت ژورنال مدعی شده بود که آخرین درخواست ایران این بود که دولت واشنگتن با یک بند که شرایط خروج آمریکا از توافقنامه سازمان ملل را مشخص می کند موافقت کند تا اشتباه عمدی دونالد ترامپ در خروج یکجانبه سازمان ملل تکرار نشود. شورای امنیت.

از سوی دیگر ، طرف ایرانی حسن نیت ایالات متحده را زیر سال برد و گفت: واشنگتن می خواهد توافق هسته ای را به عنوان گروگان مسائل موشکی و منطقه ای بگیرد.

بر اساس گزارش نمایندگی دائم ایران در وین ، ایالات متحده نمی خواهد تحریم های بیش از 500 فرد و نهاد مورد تحریم دولت ترامپ به دلایل غیر هسته ای را لغو کند و همچنین قانون تحریم های کاتسا را ​​لغو کند. همه اقدامات ترامپ ، از جمله استفاده از بهانه های غیرهسته ای برای تحریم ها ، هدف تضعیف کامل توافق هسته ای بود و این نشان دهنده جدی بودن دولت جدید آمریکا در استفاده از کارت های ایجاد شده در دولت قبلی و همچنین یک سیاست است. فشار حداکثری علیه ایران

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید