واکسیناسیون 70٪ از جمعیت کشور تا پایان پاییز 1400 – آژانس مهر نیوز | اخبار ایران و جهان

[ad_1]

به گزارش مهرمحمد ، رضا شناساز در یک برنامه خبری ویژه به شبکه دو سیما گفت که تا پایان پاییز حدود 70 درصد از جمعیت کشور را واکسینه می کنیم: “البته به دلیل جهش در ویروس تاج ، نمی توانیم ماسک ها را به راحتی از بین ببریم . “یا فاصله را کم کنید.

وی گفت: تهیه واکسن برای همه کشورها یک چالش است. “با توجه به اینکه تولید واکسن های داخلی ما به مرحله نهایی رسیده است ، تلاش می کنیم واکسیناسیون افراد را به تأخیر نیندازیم.

شانزاز با تأکید بر اینکه تا پایان خرداد ماه واکسیناسیون با واکسن ایرانی را آغاز خواهیم کرد ، گفت: با ایجاد زیرساخت های موجود در کشور ، ما توانایی تولید 197 میلیون دوز واکسن در سال را خواهیم داشت که این امر نه تنها واکسیناسیون جمعیت همچنین صادرات نیز خواهیم داشت.

وی گفت: ما 5 میلیون و 850 هزار دوز واکسن دریافت کردیم و حدود 5 میلیون دوز تزریق کردیم.

شانزاز افزود: برای تزریق دوز دوم واکسن کرونا ، واکسن نیز وارد می شود و تقریباً همه سیستم عامل های دنیا را در کشور داریم. البته علاوه بر واکسن اسپوتنیک ، می توانیم از واکسن های تولید داخل به عنوان دوز دوم برای واکسیناسیون سایر واکسن ها استفاده کنیم.

وی افزود: ممکن است فشار زیادی برای تزریق عمومی واکسن های داخلی وجود داشته باشد ، اما ما این فشار را به هیچ وجه قبول نداریم و این کار را با روش های علمی انجام می دهیم.

شین ساز گفت: من فکر می کنم دو واکسن داخلی رازی و برکت را می توان به صورت عمومی تزریق کرد ، اما وزارت بهداشت براساس تعهد خود به انسان ، اجازه تزریق مفصل را تا زمان انجام کار علمی در مورد این دو واکسن نمی دهد. “

وی گفت: بر اساس موجودی واکسن ها ، ما در حال اجرای طرح ملی واکسیناسیون هستیم و امیدوارم با ورود واکسن های ایرانی این طرح را زودتر به اتمام برسانیم.

“بیشتر کشورها واکسیناسیون عمومی را در مرحله سوم واکسن کرونر مانند کشورهای حوزه خلیج فارس آغاز کردند ، جایی که مردم برای آزمایش واکسن خود به کشورهای دیگر مراجعه کردند و حتی رژیم صهیونیستی نیز این کار را انجام داد ، اما ما این اجازه را دادیم.” اجازه ندهید که کشورهای دیگر مرحله سوم واکسن خود را بر روی سلامت انسان در کشور ما آزمایش کنند.

وی گفت: شرکت های تولید کننده واکسن داخلی به دلیل تحریم های شدید در واردات رسانه های فرهنگی و مواد اولیه با مشکلات زیادی روبرو هستند اما اکنون 30 میلیون دوز واکسن در کشور وجود دارد.

شانزاز افزود: با ایجاد زیرساخت برای تولید واکسن های محلی ، امیدواریم که تا پاییز جمعیت دانشجویی کشور واکسینه شوند اما به دلیل تحریم های ظالمانه ، در این مربوط به ما با احتیاط صحبت می کنیم.

“تا پایان پاییز ، تخمین می زنیم که برای رسیدن به مرحله ایمنی ، 120 میلیون دوز واکسن داشته باشیم تا زمستان مطلوبی داشته باشیم و اگر در پایان پاییز خوش بینانه صحبت کنیم ، حتی می توان واکسن زد کل جمعیت “.

شین ساز افزود: از ابتدا امید ما تولید واکسن های داخلی بود اما از واردات و واردات 16.8 میلیون دوز واکسن در قالب سازوکار غافل نبودیم. ووواکس ارز را ایجاد و تأمین کردیم و ارسال کردیم.

وی گفت: به لطف کرونا ، کشور زیرساخت هایی را برای تولید واکسن ایجاد کرده است ، از جمله برای اولین بار در کشور تولید واکسن آنفلوانزا انجام می شود و ما می توانیم حداقل 3 تا 4 میلیون دوز واکسن قبل از پاییز دریافت کنیم. ” آنفلوانزا معرفی تولیدات محلی در بازار.

شانزاز افزود: اقدامات بهداشتی برای انتخابات ریاست جمهوری تهیه و اعلام شده است و وزارت بهداشت در تمام مراحل انتخابات حضور دارد و روند انتخابات را تا آخرین لحظه رصد می کند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید