چرا تیم ملی والیبال به آلمان و صربستان باخت؟ “شیرین” Alcoo مجبور – آژانس Mer اخبار ایران و جهان

[ad_1]

به گزارش خبرنگار مهر ، در هفته سوم مسابقات لیگ ملت های کشور به میزبانی ایتالیا ، تیم ملی والیبال ایران در حالی که شانس پیروزی داشت ، فقط یک پیروزی برابر تیم ملی آمریکا به دست آورد و در دیدار برابر صربستان و آلمان ، اما با اشتباهات مکرر بازیکنان در یک بازی نزدیک 5 ست در یک بازی نزدیک اجازه نتیجه را دادند.

تیم ملی والیبال ایران در هفته سوم با پیروزی 3 بر صفر برابر آمریکا کار خود را خوب آغاز کرد اما در مسابقه دوم هفته سوم در یک ترکیب کاملا متفاوت مقابل تیم قدرتمند صربستان صف آرایی کرد.

بازیکنان جوان در مقابل بازیکنان قدرتمند صربستان عملکرد خوبی داشتند ، اما اشتباهات مکرر آنها باعث برتری صرب ها شد. در سومین مسابقه هفته سوم ، در دیدار برابر ژرمن ها ، اشتباهات مکرر بازیکنان ایران بازهم شاگردان آندره جیانی را در دیداری نفس گیر با برتری 3 بر 2 زمین را ترک کردند.

ولادیمیر آلکنو که تیم ملی را برای حضور قدرتمند در المپیک توکیو آماده می کند ، با طرز فکر خاصی وارد مسابقات شد. الکنو در هر بازی از ترکیب کاملاً متفاوتی استفاده می کند و هدف اصلی آن رسیدن به ترکیب اصلی تیم ملی در المپیک توکیو است.

چرا تیم ملی والیبال به آلمان و صربستان باخت؟  /

تیم ملی والیبال ایران که همیشه با سرویس های پرش مشکل دارد ، در شرایطی با آلمان روبرو شد که می تواند با خدمات کم خطرتر برنده شود ، اما آلکنو ترجیح داد بازیکنان از سرویس های پرشی از موقعیت های بحرانی استفاده کنند. برای رویدادهای بزرگ

هدف اصلی تیم ملی از شرکت در مسابقات لیگ ملت ها رسیدن به هسته اصلی بازی های المپیک توکیو و موفقیت در صحنه بزرگ المپیک است. بنابراین مربی تیم ملی بدون ترس از همه بازیکنان در همه مسابقات استفاده می کند تا نقاط ضعف تیم ملی را نشان دهد.

در هفته چهارم تیم ملی والیبال ایران سه دیدار برابر تیم های استرالیایی برزیل و اسلوونی دارد. دیدار با استرالیا شاید آسان ترین بازی تیم ملی والیبال کشورمان باشد ، اما دیدار با برزیل و اسلوونی یکی از سخت ترین دیدارهای هفته چهارم است. اسلوونی ، یکی از تازه واردان در رقابت های لیگ ملت ها ، تا پایان هفته سوم نتایج خوبی دارد و زنگ خطری برای همه تیم ها است.

مصطفی کارخانه روز جمعه در گفتگو با خبرنگار مهر درباره بازی تیم ملی والیبال مقابل آلمان گفت: “ما در برابر آلمان شانس پیروزی داشتیم ، اما بازیکنان اشتباهات زیادی انجام دادند.” وزن تیم ایران از آلمان بیشتر بود. گرچه ژرمن ها تاکنون تیم سخت کوشی بوده اند ، اما والیبال ایران موفق شد آنها را شکست دهد و نتیجه را به اشتباهات فردی واگذار کردیم.

وی تاکید کرد: خطای سرویس زیاد بود ، وقتی عملکرد خوبی در سرویس نداشته باشیم ، احتمال دفاع و گرفتن توپ کاهش می یابد. متأسفانه ما در این عامل عملکرد خوبی نداشتیم.

چرا تیم ملی والیبال به آلمان و صربستان باخت؟  /

این کارشناس والیبال افزود: الکنو مربی بسیار آگاه و بزرگی است اما معتقد است بازیکنان حتی در شرایط حساس باید از خدمات پرش استفاده کنند. این نگرش او است و خدمات پر خطر را راه اندازی کرده است. اما به نظر من استفاده از سرویس پرخطر در شرایطی که تیم ملی در شرایط بحرانی قرار دارد ضروری نیست. با این حال ، هدف تیم ملی المپیک است و به همین دلیل آلکنو تیم را برای بازیهای المپیک آماده کرد.

وی افزود: تیم ملی تاکنون بازی های درخشانی از خود به نمایش گذاشته و نباید در یک مسابقه از مربی انتقاد شود. اما ما بازی را مقابل صربستان و آلمان به صورت رایگان از دست دادیم و این به اشتباهات بازیکنان است.

این کارخانه برای هفته چهارم گفت: “به غیر از بازی با استرالیا ، ما کار سختی برابر برزیل و اسلوونی داریم.” ما باید در دیدار هفته چهارم برابر صربستان و آلمان اشتباهات خود را جبران کنیم. ما سابقه پیروزی بر برزیل را داریم و می توانیم این تیم را شکست دهیم. وقت آن است که مربی تیم ملی وقت بیشتری برای بازی به بازیکنان اصلی بدهد. بازیکنانی مانند میثم صالحی ، آرمان صالحی ، صابر کاظمی و امیرحسین اسفندیار هنگام استخدام عملکرد خوبی داشتند. سعید معروف و محمد موسوی هم عالی به نظر می رسیدند. محمد طاهر وادی نیز عملکرد خوبی داشت. ما نباید ناامید شویم و با امید به آینده نگاه کنیم.

این کارخانه ادامه داد: ما باید با تمام وجود در مقابل تیم های قدرتمند حاضر شویم و با پیروزی مقابل آنها به پیروزی عادت کنیم.

چرا تیم ملی والیبال به آلمان و صربستان باخت؟  /

پیشکسوت والیبال ایران در پایان در مورد جدایی شفیع و حضور جواد کریمی در تیم ملی گفت: علی شفیع بازیکن شایسته ای است اما در این مسابقات کمتر از او استفاده شد ، شاید در شرایط روحی خوبی نباشد و کمتر به الکنو اعتماد کرد. “جواد کریمی پایتخت والیبال ایران است و باید در شرایط سخت بازی و آزمایش شود.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید