کلاهبرداران در کنکور دستگیر شدند / کلید جعلی در اینترنت منتشر شد – آژانس مهر نیوز | اخبار ایران و جهان

[ad_1]

خبرگزاری مهر – گروه دانشگاه: هر ساله قبل از کنکور ، زمانی که استرس تمام وجود دانشجویان را فرا می گیرد ، شایعاتی درباره فروش س ofالات ، صندلی ، کلید تست و … شنیده می شود. و متقاضیان و خانواده هایشان آشفته می شوند.

این شایعات بیش از آنچه در واقعیت است در حال پخش است ، به قصد بازی با روح دانشجویان و داوطلبانی که در بهترین دانشگاهها و بهترین مناطق در آرزوی بهترین های خود هستند و در نهایت با دستگیری کلاهبرداران ، آنها فقط “عرض خود را گسترش می دهند” و برای کارگران کار کنید “آنها کارهای زیادی انجام می دهند.”

در سال های اخیر فضای مجازی به ابزاری جدی برای شایعات و کلاهبرداران تبدیل شده است و طی روزهای منتهی به کنکور سراسری ، هیچ کانال یا صفحه ای وجود ندارد که آمار نجومی را مطرح نکند و قبل از ورود به س accessالات دسترسی نداشته باشد. امتحان

سال گذشته در جریان کنکور هنر ، یکی از داوطلبان با ادعای بیماری عروق کرونر قلب ، به طور پنهانی و سو استفاده موفق شد تلفن همراه خود را با خود ببرد و پس از امتحان چندین عکس در صفحه بروشور کنکور در فضای مجازی منتشر کند ، اما وی پس از دستگیری اعتراف کرد که این کار را به قصد ایجاد مزاحمت در ذهن معدن کاران انجام داده است.

آزمون پذیرش سراسری 1400 برگزار شد ، در حالی که برخی هنوز معتقد بودند که این آزمون نباید در شرایط کرونر انجام شود ، اما قبل از شروع قله پنجم ، پرونده کنکور بسته شد. این بار ، مناطق آزمون به بیش از 3500 منطقه در 414 شهر و منطقه افزایش یافته است.

یک میلیون و 111 هزار داوطلب به مدت چهار روز با هم رقابت کردند و سرانجام انتظار دارند که پاسخ آنها اصلاح شود.

شما می خواهید 30 میلیون سوال کنکور برای گروه تحقیق تجربی بفروشید!

این بار در آستانه کنکور ، فضای مجازی محلی برای رقابت کلاهبرداران در ارائه ارقام نجومی با درخواست دسترسی به سوالات بود. همه این افراد ادعا می کردند س questionsال دارند و مقداری از پول را قبل از امتحان و دیگری را بعد از کنکور دریافت می کنند.

در برخی از این کانال های مجازی ، کل هزینه سوالات گروه علمی تجربی 30 میلیون تومان ، گروه ریاضی 25 میلیون تومان و گروه علوم انسانی 23 میلیون تومان است. برخی از آنها مواردی از جمله اینکه تیم مخفیانه کار می کند ، تعداد انگشت شماری فروخته می شود و اسناد هویتی داده می شود تا ادعای آنها برجسته شود.

وزارت اطلاعات برای تهیه و فروش سوالات غیرواقعی کنکور 1400 با شبکه های تقلبی سروکار دارد

با این حال ، این ادعاها با نگرانی های امنیتی روبرو شد و وزارت اطلاعات گفت که تحرکات چندین شبکه متقلب در زمینه تهیه و فروش سوالات غیرواقعی از آزمون سراسری 1400 را شناسایی کرده است.

در بیانیه وزارت اطلاعات آمده است: به منظور حفظ سلامتی و آرامش روانی خانواده های داوطلبان کنکور سراسری در دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی کشور ، با اشرافیت هوشمندانه سربازان گمنام امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) سرنوشت او) ، چندین شبکه متقلبانه فروش سوالات غیر واقعی در 1400 آزمون سراسری. با هماهنگی دادگستری ، آنها شناسایی و با آنها مقابله و تعدادی از سود حاصل از این شبکه کشف و ضبط شد.

وزارت اطلاعات ضمن هشدار به کلاهبرداران در این زمینه ، از کلیه داوطلبان کنکور و خانواده های آنها می خواهد. هنگام برخورد با عناصر و دلالان که از نگرانی در مورد آینده جوانان به جای خانواده سواستفاده می کنند ، مراقبت های لازم را انجام داده و از اقدامات غیر متعارف برای موفقیت در آزمون های سراسری جلوگیری کنید تا از آسیب روحی و روانی کودکان و خانواده ها جلوگیری کند. “انجام شده.”

در همین حال ، پلیس FATA (پلیس تولید و تبادل اطلاعات) نیز از دستگیری 20 نفر که ادعا می کنند در 1400 سوال برای آزمون سراسری فروخته شده اند ، خبر داد.

سردار وحید مجید رئیس پلیس سایبری کشور از دستگیری بیش از 20 نفر که برای آزمون ملی فضای مجازی هزار و 400 س questionsال می فروختند ، خبر داد و گفت: در جریان نظارت مقدماتی بر فضای مجازی ، در بیش از 100 کارگروه استانی و شهری در طی در طی 1400 آزمون پذیرش سراسری ، تعداد زیادی سایت و وب سایت که در این زمینه با فعالیت های مجرمانه سروکار دارند ، شناسایی شدند.

دستگیری بیش از 20 نفر که گویا 1400 مسئله پذیرش ملی را فروخته اند

این مقام ارشد پلیس بعداً از شناسایی و دستگیری بیش از 20 مجرم در کشور که ادعا کردند سوالات آزمون سراسری را قبل از سال 1400 با تبلیغات دروغ و دروغ فروخته اند ، خبر داد و گفت: دادرسی علیه تعدادی دیگر از مجرمان. نیز در این منطقه در حال انجام است.

رئیس پلیس فتا ناجا افزود: در طی تحقیقات فنی و تحقیقات از مجرمان دستگیر شده مشخص شد تعدادی از داوطلبان کنکور مبالغ زیادی را به بهانه ضمانت نامه ای که باعث مسدود شدن حساب های مالی این مجرمان شده بود ، به این کلاهبرداران پرداخت می کنند. . “این با فریب خورده انجام شده است.

وی گفت: “به دلیل هشدارهای بیشمار پلیس و سایر کارکنان سازمان سنجش ، متأسفانه همچنان شاهد تقلب در تعدادی از کاندیداها بودیم ، اما با تجزیه و تحلیل پرونده های قضایی در سال 1400 نسبت به دوره های گذشته ، شکایات دادگاه در این زمینه کاهش یافت نسبتاً خوب “انجام دادن.

این مقام مسئول با بیان اینکه تمام سوالات کنکور قرنطینه و پلمپ می شوند تا آخرین ساعت و دقیقه آزمون ، خاطرنشان کرد: هموطنان برای اینکه در آینده مورد آزار و اذیت قرار بگیرند ، نباید هویت کاربر خود را به م institutionsسسات آموزشی غیر مجاز بدهند. آنها را انجام ندهید

در همین راستا ، دکتر ابراهیم هدایی ، رئیس سازمان سنجش آموزش کشور به خبرنگار مهر گفت: در انتشار عکس و کلید کنکور سراسری در سال 1400 هیچ مشکلی جدی وجود نداشت و تاکنون مواردی که دارای پرونده های تقلب و تخلف مطرح شده است “

وی افزود: در جریان آزمون ورودی علوم تجربی در روز جمعه ، سوم تیرماه ، عکسی از صفحه دوره های عمومی این گروه در ساعت 9:30 صبح قرار گرفت که از ابتدای جلسه توسط داوطلب با تلفن همراه ارسال شده بود دستگیر شد. 15 دقیقه بعد س questionsال خاصی ارسال نشده است و می توان گفت این عکس هایی است که در فضای مجازی در حال چرخش است و همه کانال های متقلب ادعا می کنند این عکس را دارند.

خدایی گفت: همچنین طی چند روز گذشته مباحثی در فضای مجازی به نام کلید کنکور 1400 وجود داشته است که همه در بررسی ها اشتباه است و داوطلبان می توانند این مواد را با کلیدهای کلیدی در روز دوشنبه 14 تیرماه هنگام آزمون سراسری مقایسه کنند کلیدها منتشر شد. “متاسفم.

وی با اشاره به تشکیل کمیسیون مقابله با کلاهبرداران در زمینه درخواست فروش سوالات کنکور ، گفت: قبل از آزمون سراسری ، هماهنگی های لازم با وزارت اطلاعات ، پلیس امنیت ، پلیس فتا و دادستانی. و با کانال های کلاهبرداری برخورد می کند. “بسته است و به همه کاربران این کانالها هشدار داده شده است.

رئیس سازمان سنجش درباره تخلفات و کلاهبرداری در جلسات کنکور گفت: “تخلفات پرونده ها همیشه در امتحانات وجود داشته است. در برخی مناطق پرونده هایی داشتیم که تلفن های همراه را پنهان می کرد اما همه این موارد را شناسایی کردیم و طبق قانون بررسی تخلفات در امتحانات سراسری با این افراد در نظر گرفته می شود.

وی با اشاره به اظهارات وزیر ارتباطات در مورد قطع شدن شبکه تلفن همراه ، گفت: “در طول آزمون علوم تجربی در برخی از نقاط وزارت ارتباطات در اینترنت تاخیر داشتیم و شبکه تلفن همراه قطع شد تا از چنین مواردی جلوگیری شود موارد “

شناسایی اعضای 1400 کانال تقلب با کنکور

هودای تاکید کرد: یکی از نکاتی که داوطلبان باید به آن توجه کنند این است که بسیاری از این کانال های فعال فضای مجازی برای جلب اعتماد داوطلبان عکس های سال گذشته را تکرار کردند.

وی افزود: کلیه کانال ها در زمینه تقلب در خصوص کنکور 1400 آنها در ابتدای جلسه آزمون با هماهنگی مقامات امنیتی ذیربط شناسایی و کلیه افرادی که عضو این کانال ها بودند ، تلفن های همراه آنها ضبط شد. همه این افراد همچنین مطابق با قانون رسیدگی به تخلفات در امتحانات سراسری مورد معاینه قرار می گیرند.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور تأکید کرد: کلیه داوطلبان کنکور 1400 اگر در طول آزمون با بی نظمی یا کلاهبرداری روبرو شوند ، ممکن است آن را به سازمان سنجش کننده برای بررسی گزارش دهند.

به گزارش مهر ، طبق قانون رسیدگی به تخلفات و جرائم کارشناسی ملی ، در مورد “انجام هر عملی که موجب بی نظمی در انجام کارشناسی یا داشتن وسایل غیر مجاز مانند وسایل ارتباطی الکترونیکی (حتی بی صدا) شود” و دستگاه های دارای حافظه “محرومیت از آزمون رخ می دهد.

این قانون همچنین به ادعاهای کلاهبرداری و فروش رسیدگی می کند.

مقالات “و – هرگونه تغییر غیرمجاز س questionsالات ، اسناد و پاسخ داوطلبان یا سایر اسناد و دفاتر مربوط به آزمون.” ، “ز) افشای سالات آزمون یا تلاش برای بدست آوردن و افشای آن یا شرکت یا معاون در این مورد قبل از یا حین آزمون به هر طریقی. “و” ح – خرید یا فروش یا پاسخگویی به س testالات آزمون ، یا شرکت در این س beforeال یا کمک به آن قبل یا هنگام آزمون ، خواه س realالات یا پاسخ های آنها واقعی باشد یا غیرواقعی. “آنها مرتبط هستند به این مشکل

مجازات متخلفان در بندهای (د) ، (ه) ، (و) (ز) و (ح) ماده (5) اتاقهای دادگستری برای تحقیق و تحمیل جریمه 10 میلیون (10،000،000) ریالی به یک یک میلیارد و 000،000،000 ریال یا حبس از یک تا پنج سال یا هر دو به دادگاهها ارائه می شود.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید