گروه تیم ملی ایران مشکوک است / اسکاتلندی لازم است ، اما کافی نیست! خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهان

[ad_1]

به گزارش خبرنگار مهر ، آخرین قرعه کشی مقدماتی جام جهانی قطر در آسیا برگزار شد که طی آن تیم ها در دو گروه زیر به رقابت می پردازند:

گروه اول: ایران ، لبنان ، سوریه ، عراق ، امارات و کره جنوبی

گروه دوم: ژاپن ، ویتنام ، عمان ، چین ، عربستان سعودی ، استرالیا

همین امر باعث شده تا برخی از کارشناسان فوتبال در مورد ساده سازی مسیر شاگردان دراگان اسکوچیچ به جام جهانی قطر صحبت کنند و حریفان ایران را آسان بیابند.

با این حال ، جلال چراگپور ، مربی سابق تیم ملی ایران و کارشناس فوتبال دیدگاه دیگری در مورد این موضوع دارد. جزئیات صحبت های چراگپور را می توانید در مصاحبه با خبرنگار مهر که شرایط تیم ملی ایران را از ابعاد مختلف بررسی کرده بخوانید:

احتمال حوادث مشکوک وجود دارد!

پیشکسوت فوتبال ایران در مورد گروه ایران با کره جنوبی ، امارات ، عراق ، سوریه و لبنان افزود: آنچه در این گروه است و مشخص است که پتانسیل حوادث غیرمترقبه در گروه ما بیش از گروه دوم است. این گروه که شامل ژاپن ، استرالیا و عربستان است با توجه به قدرت فوتبال تعیین می شود که کدام یک از آنها می توانند به جام جهانی صعود کنند.

وی ادامه داد: واقعیت این است که در میان مخالفان ایران پتانسیل مشکوکی وجود دارد که می تواند به نتایج شگفت انگیزی منجر شود. عدم قطعیت هایی که می توانند مستقیماً بر نتایج تأثیر بگذارند و منجر به هزاران “اگر” و “اما” شوند.

مهمترین بازی ها اولین مسابقات است

چراگپور در مورد دیدارهای افتتاحیه ایران با سوریه و عراق تأکید کرد: فکر می کنم بازی با این دو تیم بسیار مهم است. ما سخت ترین بازی ها را مقابل سوریه و عراق داریم. ما باید تیم خاصی داشته باشیم که رقبا را بشناسد. قبل از شروع بازی با سوریه و عراق ، باید دقیقاً بدانیم که حریفان نود دقیقه چگونه بازی می کنند.

تاکتیک های مختلف برای هر بازی

سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران ادامه داد: شاید لازم باشد برای هر مسابقه تاکتیک های خاص خود را داشته باشیم. نحوه بازی تیم ملی ایران در هر مسابقه متفاوت است. شاید ما یک بازی متفاوت از لبنان در برابر سوریه داشته باشیم.

اسکوچیچ لازم است ، اما کافی نیست!

چراگپور در مورد ادامه حضور دراگان اسکوچیچ در راس کادر فنی تیم ملی ایران توضیح داد: فکر می کنم مهمتر از حضور سرمربی و بازیکن نقش دستیارانی است که می توانند تحلیل خوبی از اسکوچیچ ارائه دهند. او به عنوان یک مربی موفق در مرحله مقدماتی نیاز به صعود داشت ، اما به هیچ وجه کافی نبود.

هاشمیان و باقری شخصیت دارند اما …

وی درباره ادامه حضور وحید هاشمیان و کریم باجری در کادر فنی تیم ملی ایران توضیح داد: من می خواهم صریحاً در مورد دستیاران کادر فنی ایران صحبت کنم و امیدوارم این واقعاً به کسی ضربه نزده باشد. آقای کریم باقری یکی از بازیکنان نمونه در فوتبالش است و هنوز هم نامی دارد. شخصیت او کاریزماتیک است. وحید هاشمیان هم زندگی خوبی داشته و ظاهراً کلاس های مربیگری را به صورت حرفه ای دنبال می کرده است. هر دو فوق العاده شخصی هستند ، اما واقعیت فنی دستیاران اسکوچیچ چیز خوبی نیست.

گروه تیم ملی ایران مشکوک است / اسکاتلندی لازم است ، اما کافی نیست!

چراگپور گفت: “هیچ یک از اعضای کادر فنی تیم ملی نمی توانند ایده بهتری از اسکوچیچ داشته باشند. در نتیجه ، از آنجا که کارلوس کی روش در لحظات حساس تنها بود ، اسکوچیچ تنها است.

لحظات حساس کیروش ثور!

این کارشناس فوتبال ایران با یادآوری این موضوع یادآور شد: لحظات حساس کارلوس کی روش در مدت حضور در تیم ملی ایران در دو مسابقه بود. یک بار مقابل عراق در جام ملت های 2015 و یک بار مقابل ژاپن در جام ملت های 2019.

نباید صعود تکنیکی بازیکن را ترک کنیم

چراگپور همچنین در مورد نسل طلایی تیم ملی ایران صحبت کرد و گفت: نباید جام جهانی قطر را به تکنیک و نبوغ بازیکنان بسپاریم. در این مرحله ، تاکتیک های تیم بسیار مهم است. مخفی نیست که مهدی طارمی و سردار آزمون در بهترین شرایط هستند اما اگر برنامه دقیق از کادر فنی دریافت نکنند حرفی در زمین نخواهند زد.

گروه تیم ملی ایران مشکوک است / اسکاتلندی لازم است ، اما کافی نیست!

ما یک تحلیل مدرن می خواهیم ، نه یک تحلیل سطحی

وی تأکید کرد: در نتیجه ، باید بگویم که بقیه وقت ما نیاز به تجزیه و تحلیل دقیق و مطالعه مدرن کره جنوبی ، امارات ، عراق ، لبنان و سوریه داریم. اسکاچ بیش از دیگران به دستیار تجزیه و تحلیل نیاز دارد. به هیچ وجه نمی خواهم بگویم که من به مادر توصیه می کنم بی تحرک باشد.

هشدار برای اتحادیه عرب!

چراگپور با اشاره به حمایت شدید تیم های عربی در انتخاب نهایی جام جهانی ، یادآور شد: مطمئناً در دور برگشت این بازی ها ، بزرگترین خطری که تیم ما را تهدید می کند ، شعار “همه برای همه و یکی برای همه” است. از تیمهای عربی که تیم خلیج فارس برای امارات متحده عربی اداره خواهد کرد. آنها حتی می توانند این کار را در بازی با تعداد زیادی گل به ثمر برسانند. بنابراین تیم های گروه اول که ایران در آنها حضور دارد بسیار دشوارتر از گروه دوم هستند. به جرات می توانم بگویم 65 تا 70 درصد از شانس های صعود به دست خود ماست ، اما بقیه این درصد با توجه به نتایج تیم های خلیج فارس تعیین می شود.

ما بهترین ها را داریم

چراغپور در پایان خاطرنشان کرد: ما بهترین بازیکنان تیم ملی را داریم. ما همچنین اسکوچیچ را به عنوان یکی از مربیان خوش اخلاق داریم. علاوه بر این ، ما یک کادر فنی بسیار محترم داریم که می توانند در مورد باقری و هاشمیان چیزهای زیادی بگویند. با این حال ، اتصال از دست رفته آنها دانش دقیق و جامع هر حریف است که باید آنها را در نظر بگیریم.

گروه تیم ملی ایران مشکوک است / اسکاتلندی لازم است ، اما کافی نیست!

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید